dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Twórcy eRysia
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Twórcy eRysia

Zespół redakcyjny Leśnego Wortalu Edukacyjnego eRys.pl:

 

Anna Pikus - Admin.i.anka -
To ze mną się kontaktujecie. Odpowiadam na Wasze pytania i moderuję Wasze wypowiedzi i komentarze. Jestem też absolwentką Wydziału Leśnego SGGW więc czuwam, aby wszystkie treści na stronie były poprawne merytorycznie. Pracuję w Redakcji Internetu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.
Czekam na Wasze pytania, opinie, zgłoszenia do konkursów.

Kontakt:
erys@erys.pl, a.pikus@cilp.lasy.gov.pl

 

Hanna Będkowska - autorka scenariuszy zajęć
Jest leśnikiem, absolwentką Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Pracuje w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym SGGW w Rogowie. Do jej obowiązków należy między innymi prowadzenie zajęć terenowych oraz lekcji muzealnych z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W swoim dorobku ma kilka książek oraz kilkanaście artykułów z dziedziny edukacji przyrodniczo-leśnej. Do najważniejszych osiągnięć zawodowych należy zaliczyć nagrodę EDUKACJA XXI na 20. Targach Książki Edukacyjnej (kategoria pomoce dydaktyczne: „Zielona Szkoła” Hanna Będkowska, Maria Gozdalik i Mirosław Sobkowiak).
Kontakt: bedkowska.lzd@interia.pl

Witold Ciechanowicz -
autor gier i prezentacji
Autor tekstów w Leśnotece, gier: „Od nasionka do drzewa”, „Zgaś pożar”, prezentacji: „Od sadzonki do… sadzonki”, „Bliżej Natury 2000”.
Absolwent Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, specjalista służby leśnej w Nadleśnictwie Gdańsk. Od kliku lat zajmuje się edukacją leśną. Autor artykułów w specjalistycznej prasie leśnej. Jego zainteresowania to między innymi tworzenie mutimedialnych prezentacji internetowych i stron internetowych.

Kontakt: witold.ciechanowicz@gdansk.lasy.gov.pl

 Wiktor Naturski -
autor gier i prezentacji
Autor gier: „Drzewo – liść”, „Leśnik i las”, prezentacji: „Las kształtuje klimat”, „Jakie leśnictwo?”, „Lasy w Polsce i Europie”.
Absolwent Technikum Leśnego w Brynku i Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, specjalista Służby Leśnej ds. edukacji leśnej, koordynator działań edukacyjnych w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Beskidu Śląskiego”.
Kontakt: w.naturski@katowice.lasy.gov.pl

 Karolina Popielarz -
autorka gier i prezentacji
Autorka gier: „Zjedz mnie”, „Leśnik gospodarzem lasu”, prezentacji: „Sieć zależności”, „Surowiec doskonały”.
Absolwentka Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Przegotowania Pedagogicznego również na AR w Poznaniu. Edukacją leśną zajmuje się od 2004 roku. 
Kontakt:
karolinapopielarz@onet.eu Adam Pulit - autor gier i prezentacji
Autor tekstów w Leśnotece „drzewa i krzewy”, gier: „Gdzie mieszkam” i „Siedliska leśne”, i klucza do oznaczania gatunków drzew pt. „Skąd ten liść”. Absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu. Jest leśnikiem i od samego początku jego pracy zawodowej zajmuje się edukacją leśną, od kilku lat prowadzi Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „ Zwierzyniec” w Nadleśnictwie Złotów. Pomysły gier i prezentacji czerpie z praktyki z dziećmi i młodzieżą w czasie codziennych zajęć w lesie.
Kontakt: Adam.Pulit@pila.lasy.gov.pl

 


Marzena Wysocka -
autorka gier i prezentacji
Autorka gier: „Połącz w pary”, „Idziemy do lasu”, „Traf do kosza”, „Znajdź skarby przyrody”, „Chronimy przyrodę”.
Absolwentka Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu, specjalista Służby Leśnej ds. edukacji w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Oliwsko Darżlubskie”. P
rowadzi zajęcia z zakresu edukacji leśnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-leśnej "Muza".
Kontakt: marzena.wysocka@gdansk.lasy.gov.pl
 

Barnaba Majewski - Autor ilustracji do Wortalu. W rzeczywistości obrazkowej – Barnabus. Zapalony rysownik i twórca komiksów. Z łatwością staje przed dylematem: papier czy tablet. W realu – szczęśliwy mąż i tata.
Kontakt: barnabus@op.pl


 

Artur Rutkowski - Nadzoruje całość projektu
Absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, dziennikarz „Głosu Lasu” i „Ech leśnych”, sekretarz Redakcji Internetu w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych.
Kontakt: a.rutkowski@cilp.lasy.gov.pl


 

 

Małgorzata Haze - Odpowiedzialna za warstwę językową treści Wortalu
Redaktor w Redakcji Internetu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, redaktor i korektor publikacji prasowych i książkowych.
Kontakt:
m.haze@cilp.lasy.gov.pl

 


Marek Matecki - Odpowiedzialny za techniczną stronę Wortalu
Absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pracuje w Redakcji Internetu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.
Kontakt:
m.matecki@cilp.lasy.gov.pl

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij