dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Wróbel na gałęzi czyli lutowe zdjęcie miesiąca
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
KittyBella
2019-10-22 15:58:46
i nas oglądacie lol

KittyBella
2019-10-22 15:58:30
o ile macie roblox xd

KittyBella
2019-10-22 15:58:09
to znaczy nie ja miałam te zadanie tylko moja malutka kuzynka mnie poprosiła a ja nie mogę tego znal...

KittyBella
2019-10-22 15:56:40
a i chyba będziemy grali w Meppcity

KittyBella
2019-10-22 15:56:16
i będziecie na nagraniu

Wróbel na gałęzi czyli lutowe zdjęcie miesiąca


„Prawie jak wyścigi konne”
fot. Wojer

Szczere uznanie. Gratulacje. Brawo! Tak najkrócej można zawrzeć wrażenie, jakie na Jury zrobił przegląd zdjęć nadesłanych na konkurs fotograficzny w lutym. Bogactwo, różnorodność i zróżnicowanie gatunkowe prezentowanej fauny były zdumiewające.

Obok widocznej pasji poznawczej Autorów zdjęć na uwagę i wysoką ocenę zasługują tu zarówno coraz wyższe umiejętności podchodzenia, maskowania się i wyczekiwania właściwego momentu naciśnięcia spustu migawki, jak również coraz większa wiedza o biologii fotografowanych gatunków, znajomości uwarunkowań ich behawioru – stałych lub zmiennych środowisk bytowania, zwyczajów, lęku lub tolerancji dla obecności człowieka. Zdjęcia różnią się jeszcze nieco stopniem opanowania przez Autorów samego warsztatu fotograficznego, Jury podchodzi jednak do  tego faktu z wyrozumiałością oraz głęboką świadomością istniejących wśród Uczestników Konkursu różnic wiekowych, doświadczenia i możliwości sprzętowych.
„Wróbel domowy”
fot. Gosiek4000

 

 

 

 

Pozostały już tylko cztery miesiące do rozstrzygnięcia tej pasjonującej rywalizacji i sięgnięcia przez najlepszych po niezwykle cenne nagrody. Bieżące oceny i komentarze Eksperta mają za zadanie pomóc Autorom w korekcie własnych błędów oraz nabywaniu umiejętności artystycznego patrzenia na przyrodę. Pragniemy podkreślić tu z troską, że jeśli komentarze naszego Fotografa wydają się czasem nieco nazbyt surowe, to wnikliwa ich lektura powinna służyć podnoszeniu swojej wiedzy i zachęcać do dalszego, jeszcze lepszego fotografowania.

Zadaniem tych krótkich, profesjonalnych omówień nie jest udzielanie Autorom korepetycji z fotografii, lecz ocena i wskazywanie właściwego kierunku w pokonywaniu drogi opanowania dojrzałego procesu twórczego. W sztuce fotografii wiedza ta jest niezbędna dla świadomego eliminowania wszelkich niedoskonałości obrazu. Skutkiem nieznajomości warsztatu fotograficznego jest bowiem nieświadomość popełnianych błędów i dalsze ich powielanie, w Konkursie natomiast powinny rywalizować prace najlepsze z najlepszych.

Spośród zdjęć nadesłanych na konkurs w lutym laureatem miesiąca Jury wybrało zdjęcie Wojera zatytułowane „Prawie jak wyścigi konne”, przedstawiające biegnące sarny. Ruch i dynamika zwierząt zamknięte zostały tu w bardzo ładnej, dwuwalorowej kompozycji tła zimowego lasu. W kategorii uczestników młodszych, z całej galerii różnorodnych ptasich portretów, zaprezentowanych przez Gosiek40000, wyróżnione zostało zdjęcie wróbla domowego.

Wszystkim Autorom składamy serdeczne gratulacje,
Piotr Pukos

Nadsyłajcie swoje zdjęcia i wygrywajcie atrakcyjne nagrody! Dla zwycięzcy Canon PowerShot SX110 IS z dziesięciokrotnym zoomem optycznym i optyczną stabilizacją obrazu!
Zobacz nagrody w innych konkursach [>>]

 

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij