dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Kwietniowe zdjęcia miesiąca
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
KittyBella
2019-10-22 15:58:46
i nas oglądacie lol

KittyBella
2019-10-22 15:58:30
o ile macie roblox xd

KittyBella
2019-10-22 15:58:09
to znaczy nie ja miałam te zadanie tylko moja malutka kuzynka mnie poprosiła a ja nie mogę tego znal...

KittyBella
2019-10-22 15:56:40
a i chyba będziemy grali w Meppcity

KittyBella
2019-10-22 15:56:16
i będziecie na nagraniu

Kwietniowe zdjęcia miesiąca

„Wstężyk austryjacki”
fot. Zieloona

W kwietniu nadesłaliście imponującą liczbę zdjęć – ponad 600.  Myślę, że śmiało możemy to uznać za nasz wspólny sukces. I nie tylko ilość o tym świadczy, ale również wysoka jakość Waszych prac.  

Jury podsumowując kwietniową edycję Konkursu, stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem regulaminowym. Nadesłane prace różnią się od siebie wieloma cechami. Autorzy przysyłają zdjęcia pojedynczo, w zestawach - po kilka, kilkanaście, czasami wręcz po kilkadziesiąt. Najpoważniejszym uchybieniem regulaminowym stała się tematyka. Niektóre, piękne prace, ani gatunkiem, ani treścią nie są powiązane z lasem. Jury pokłada zatem wielką nadzieję w maju, kiedy leśnych tematów  nie powinno zabraknąć. To już przedostatni miesiąc Konkursu. 

Pojwił się również bardzo niepokojący proceder podpisywania nieswoich zdjęć swoim loginem. Prawa autorskie – majątkowe i rzeczowe, są święte, nie tylko w świetle prawa, ale i w fotografii w pierwszym rzędzie etyki. Ich naruszanie grozi w konkursach dyskwalifikacją, w środowisku – niesławą, a w sądach – wysokimi odszkodowaniami. Odpowiedzialność za autentyczność prac nadsyłanych na Konkurs ciąży wyłącznie na ich Autorach!!!

Wszyscy, którzy zachowują się nieuczciwie, moga być pewni, że ich prace zostaną usunięte z eRysiowej galerii. A ich autorzy nie będą mieli możliwości zamieścić w niej kolejnych zdjęć.

 

„Przyłapane”
fot. Kinga99

Laureatem kwietniowej edycji Konkursu w kategorii „Młodzież” wybrany został „Wstężyk austryjacki”. Zdjęcie, nadesłane przez Zielooną charakteryzuje się niezwykłą plastycznością i kolorystyką. Dobrze wyostrzone, utrzymane w pastelowych tonacjach, doskonałe ilustracyjnie.

W kategorii uczestników młodszych wygrało zdjęcie „Przyłapane”, którego sam tytuł odegrał mocno znaczącą rolę w decyzji Jury. Przyłapane, a raczej zaskoczone i to pozornie, zostały tu bowiem nie tylko sarny. Niezwykłym refleksem i wysokimi umiejętnościami fotograficznymi w ułamku sekundy musiała się tu najpierw  wykazać Autorka – Kinga 99. Kadr jest pięknie oświetlony, harmonijnie skomponowany,  dobrze wyostrzony i spokojnie wytrzymany. Zanim same sarny zorientowały się o co chodzi, przyłapana została na teście refleksu i opanowania sama reporterka.

Wszystkim Autorom składamy serdeczne gratulacje. 

Piotr Pukos

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij