dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Inspisujący listopad
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Inspirujący listopad

W listopadzie Jury Konkursu z prawdziwą przyjemnością odnotowało fakt pojawienia się nowych Uczestników fotograficznej rywalizacji, których witamy  w naszym gronie. Miło nam też zauważyć, że jakość i różnorodność nadsyłanych przez Was fotogramów zaczyna stopniowo sprawiać coraz większy kłopot w wyborze jednej Fotografii Miesiąca, prace są bowiem na coraz wyższym poziomie artystycznym i coraz bardziej wyrównane.

Edycję listopadową wyróżniają z pewnością całe zestawy fotografii dzikiej fauny. Są to wysokiej klasy fotogramy ptaków i ssaków, w których biologię wpisany jest naturalny lęk przed człowiekiem i towarzyszący mu, instynktowny duży dystans ucieczki. Oznacza to, że stopień trudności wykonania takiego zdjęcia – nie w zoo wszak, lecz w plenerze – jest bardzo wysoki. Umiejętność podejścia tych gatunków na wolności, wtopienia się w tło, cierpliwej obserwacji, wyczekania właściwej chwili rejestracji ich niezwykłych zachowań – dowodzi nabywania przez Was coraz większego kunsztu fotograficznego i przyrodoznawczego. Wśród nadsyłanych na Konkurs prac pojawiają się również – obok fotografii pejzażowej i faunistycznej – coraz dojrzalsze poszukiwania artystyczne, odkrywające kolorystyczne impresje barw, światłocieni i rytmów w przyrodzie.

Po wnikliwym przejrzeniu i ocenie nadesłanych w listopadzie fotogramów Jury Konkursu postanowiło uhonorować tytułem Zdjęcia Miesiąca pracę nadesłaną przez G_S, zatytułowaną „Start”. Jest to zdjęcie łabędzia podrywającego się do lotu, wykonane „z ręki”, w dość trudnych warunkach oświetleniowych, niemal wprost pod słońce. Autorowi udało się jednak uniknąć rejestracji w kadrze samego źródła słonecznego światła, zachowując niezwykle ciepłe i miękkie, złocistej barwy oświetlenie. Jednocześnie, dzięki bardzo wysokiej ogólnej luminacji, czyli oświetlenia kadru, Autor uzyskał wystarczająco dobre parametry ekspozycji, pozwalające na rejestrację zarówno najdrobniejszych szczegółów bieli upierzenia łabędzia, ekspresji jego ruchu, jak również detali wzbitych w powietrze, skrzących się kropel wody. Całe zdjęcie jest dynamiczne i wysmakowane plastycznie. 

Prace Wojera jak zwykle na bardzo wysokim poziomie.

W kategorii uczestników młodszych Jury wyróżniło zdjęcie pt. „ Zachód słońca”. Jego Autorka – Niusia – pomimo niezauważenia w kadrze szpecących krajobraz słupów wykazała się refleksem i wielką wrażliwością w postrzeganiu niezwykłego, chwilowego lecz dramatycznego w swoim wyrazie układu zachmurzenia i oświetlenia. Zdjęcie to, mimo pewnych uchybień kompozycyjnych, nacechowane jest potężnym ładunkiem emocjonalnym, czymś nieopisanym – tak ważnym w sztuce – co sprawia, że przykuwa uwagę i nie można obok takiej pracy przejść obojętnie.

Wszystkim Autorom Jury składa serdeczne gratulacje.

Piotr Pukus

 

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij