dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Majowe „Leśne Impresje”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
KittyBella
2019-10-22 15:58:46
i nas oglądacie lol

KittyBella
2019-10-22 15:58:30
o ile macie roblox xd

KittyBella
2019-10-22 15:58:09
to znaczy nie ja miałam te zadanie tylko moja malutka kuzynka mnie poprosiła a ja nie mogę tego znal...

KittyBella
2019-10-22 15:56:40
a i chyba będziemy grali w Meppcity

KittyBella
2019-10-22 15:56:16
i będziecie na nagraniu

Majowe „Leśne Impresje”

„Portret sarny” fot. Kamil10

Otwierając Galerię zdjęć majowych, żegnają nas piękne - ostatnie kwietniowe – fotogramy G_S. Pięć Pięknych Portretów Ptaków. Niezwykły układ pierzastych przyjaciół złożony z portretów Pliszki żółtej, Pliszki siwej, Czapli siwej, Czajki i Bekasa. Kszyka najpewniej. Jego nazwa pochodzi od zachowania przy gnieździe. Spłoszony zrywa się nagle i odlatując charakterystycznym zygzakiem odwraca uwagę kSZykliwym właśnie, a nie kRZykliwym głosem. Stąd nazwa tego gatunku należy do wyjątków w pisowni polskiej.

W locie godowym odzywa się jak Baranek. Taka też jest jego zwyczajowa, często potoczne używana nazwa. Za barankowate dźwięki odpowiadają wibrujące od powietrza sterówki piór w ogonie, w trakcie wykonywania gwałtownych lotów nurkujących, będących elementami układu choreografii towarzyszącego łąkowym popisom radosnego bytu Kszyka. Celem naszego Konkursu było również zachęcanie Was do podnoszenia swojej wiedzy o przyrodzie.

Po kwietniu, w galerii pierwszych zdjęć majowych ciepłym światłem wyróżnia się centralnie umiejscowione zdjęcie zgryzów bobra huberta. Geometria Błękitów Doroty1618 i poszukiwania tajemnego wejścia do Leśnej Komnaty przez Kalinę nie umknęły uwadze Jury. W przedziale zdjęć 241-260 pierwsze, najlepsze wrażenie wywołują kompozycje kwiatowe Zieloonej, choć nie można nie dostrzec ładnego fotogramu sosny, za którą kryje się Autorka – Dorota 1618. Królik Piotrka123 wzbudził sympatię wyrażoną również ze strony Widzów.

Zestaw 221 – 240 otwierają i zamykają zdjęcia nadesłane przez Madzz. Groza Natury, a przy niej kapitalne portrety gadów – jaszczurki i padalca -  nadesłane przez Brt oraz portrety Pliszki siwej i Rudzika – autorstwa Gosiek40000. Fotogramy Miki222 – bardzo ładne jelenie - i Raaadzio15 – z wykorzystaną plastyką oświetlenia – dopełniają wrażenia      i wysoko klasyfikują cały zestaw. W „Policz kropki” autorstwa madzz kropek jest co najmniej 5 i pół. Wszyscy wymienieni Autorzy z zestawu 221-240 posiadają  we własnych zestawach prace warte piątki z dużym plusem.  

 

„Jaszurka” fot. kaskader

 

Prawdziwą przyjemnością staje się oglądanie zestawów prac Autorów, wyeksponowanych - w zbudowanym w wyobraźni - „korytarzu majowym” - wiodącym do stworzonej przez Was prawdziwej – choć wirtualnej - Galerii Arcydzieł Leśnych Impresji. W fotograficznych Salonach Sztuki od Dwusetnego do Pierwszego czekają na Widzów niemal Salony Autorskie, a już na pewno Autorskie Galerie. Przepięknie ukazaliście bogactwo, czar  i różnorodność leśnej fauny i flory,  odkryliście urok i magię Leśnych Impresji.

Jury Konkursu z przyjemnością wydaje komunikat, że  edycja majowa, która regulaminowo zamknęła Wasze konkury o nagrody, zakończyła również wnikliwą obserwację Waszych postępów w Wirtualnej Szkole Fotografii – wszak poddawaliście swoje prace nieustannej ocenie. Przyjmijcie Wielkie Gratulacje. Są Galerie - na 6 z dużym plusem – które powinien obejrzeć każdy. Martwi nas trochę Wasza mała aktywność w komentowaniu własnych zdjęć. A przecież można to robić bez pouczania i ranienia Autora, wskazując rzeczy, które Wam się podobają.

Efekt Konkursu jest niezwykły. Wśród Uczestników doczekaliśmy się Prymusów, od których każdy może się czegoś nauczyć. Nie potrzebujecie podręczników do nauki fotografii, macie Mistrzów wśród siebie. Jak się robi makro? Jak podejść tak kozła albo jakiego obiektywu używa G_S ? To ostatnia okazja dla Was, Drodzy Uczestnicy, aby nieco się uaktywnić. Uczcie się od Siebie.

A Jury poleca uwadze wszystkich majowe zestawy, których autorami są: agata507, angelika1316, askimoto95, G_S, kamil10, kaskader, kOot, madzz, monika 1991, reeb93, stokrotka, wojer, zieloona i x33. Cztrafka, Magiczny moment, Pęcherznica diabolo – kto tych zdjęć nie przegapił? Kto nie spojrzał na Dmuchawce zieloonej, nie przyjrzał się Pająkowej pracy stokrotki, nie dostrzegł maestrii w portretach ebe 9 i 25 kOota,  kogo nie urzekło spojrzenie Vulpes vulpes wojera, kto nie próbował pogłaskać Pliszki żółtej G_S, tego przywołuje Niezapominajka kaskadera a Jury zaprasza Wszystkich do oglądania i komentowania zdjęć, rozpoczynając w tym czasie prace nad wyłonieniem Laureatów Nagród Głównych tegorocznej Edycji Konkursu Fotograficznego „Leśne Impresje”. Wyniki ogłosimy 17 czerwca.

Laureatem miesiąca maja zostaje zdjęcie: „Jaszurka kaskadera. W kategorii Juniorów Laureatem maja zostaje „Portret sarny” Kamil10.

 

Wszystkim Autorom składamy serdeczne gratulacje.
Jury Konkursu

   
   
© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij