dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Podsumowanie kwietniowej edycji konkursu „Leśne Impresje”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Podsumowanie kwietniowej edycji konkursu „Leśne Impresje”

Niezwykła, fascynująca rywalizacja między Autorami. Tak należałoby scharakteryzować to, co działo się na stronie eRysia w fotogalerii w kwietniu.

Ciągle zdarzają się co prawda zdjęcia dosyć odległe tematycznie od zjawisk typowo leśnych, rozumiem jednak, że kierowała Wami – w pierwszej kolejności – ciekawość, związana z potrzebą doświadczenia profesjonalnej oceny Waszych umiejętności. Wiosna sprzyja sytuacji, w której możecie skoncentrować się nieco bardziej na zjawiskach związanych z lasem – bardziej niż polem, czy sadem.

Zresztą – piękne, wrażliwe, starannie zrealizowane zdjęcie samo się obroni. W ostatecznej ocenie jednak pamiętajcie, że to właśnie zgodność tematyki prac z regulaminem Konkursu może zadecydować o ostatecznym zwycięstwie Autora. Sami widzicie, że nie od sprzętu to zależy. Fotografuje człowiek. Każdemu autorowi, bez względu na używany aparat i stosowany sprzęt, zdarzają się perełki i zwykłe fotograficzne niedociągnięcia, bądź niedopatrzenia.

Jury zachwyciła w tej Edycji rywalizacja, pomiędzy Robertem i Pinią. Najlepiej widać ją w naszej fotogalerii, w przedziale zdjęć od 61 do 80. Piękne, wysmakowane, dopieszczone technicznie i niezwykle starannie zrealizowane fotogramy obojga Autorów. Kto wygrał zatem? 

Nagrodę Fair Play osobiście przyznaję Robertowi. Robert przyznał się przy fotografii pszczoły z przylaszczką, że wspomaga się niekiedy programem do obróbki zdjęć. Gratuluję zarówno postawy, jak i twórczego, kreatywnego podejścia do fotografii. Regulamin naszego konkursu nie zabrania takiej ingerencji we własne dzieło, które podnosi jego walory. Tym bardziej że jest to praca samodzielna. Wielkie brawa za postępy i dojrzałość artystyczną!

Jednomyślnym werdyktem jury zwycięzcą edycji konkursu kwietniowej „Leśne Impresje” została Pinia – za zdjęcie „Słoneczna droga”.

Prace Pinii są niezwykle różnorodne, a jednocześnie spójne twórczo, tematycznie oraz artystycznie. Pinia pokazuje, że potrafi niemal wszystko. Całym swoim sercem pozostaje blisko przyrody. Jej prace są fascynujące, dociekliwe, wrażliwe, bezbłędne, cierpliwe, a jednocześnie pełne emocji i temperamentu. Fotogramy Pinii są dowodem na Jej umiłowanie przyrody i fotografii. Resztę napisałem pod zdjęciami.

W imieniu całego Jury – szczere, serdeczne i życzliwe podziękowania i gratulacje dla Wszystkich Autorów. Życzymy Wam nieustającej weny twórczej.

Jury i Wasz Fotograf

 

 

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij