dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Nagrody rozdane
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
KittyBella
2019-10-22 15:58:46
i nas oglądacie lol

KittyBella
2019-10-22 15:58:30
o ile macie roblox xd

KittyBella
2019-10-22 15:58:09
to znaczy nie ja miałam te zadanie tylko moja malutka kuzynka mnie poprosiła a ja nie mogę tego znal...

KittyBella
2019-10-22 15:56:40
a i chyba będziemy grali w Meppcity

KittyBella
2019-10-22 15:56:16
i będziecie na nagraniu

Nagrody rozdane

Druga edycja eRysiowych konkursów zakończyła się sukcesem. Laptopy, aparaty, odtwarzacze MP3 i wiele innych nagród otrzymali z rąk nadleśniczych zwycięzcy czterech konkursów ogłoszonych na naszym Wortalu. W konkursach wzięło udział kilkaset osób, spośród których wyłoniliśmy 24 laureatów.

Michał Łuszcz odbiera nagrodę z rąk nadleśniczego

 Najpopularniejszy konkurs „Leśne Impresje”

Uwiecznienie przyrody na zdjęciu wcale nie jest proste, choć takim może się wydawać. Ale eRysiowi konkursowicze świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Wykazali się niezwykłą wrażliwością i znajomością warsztatu fotograficznego. Michał Łuszcz, zdobywca pierwszej nagrody w kategorii „Młodzież”, tak opowiada o swoim medalowym zdjęciu – W ten dzień pogoda nie dopisywała, to deszcz to piekące słońce. Wziąłem aparat w ręce i zacząłem krążyć po łące otaczającej leśniczówkę i zająłem się fotografowaniem to kwiatów stokrotek, to jakiegoś owada, który zerwał się z traw. Wśród tych traw dojrzałem wpatrzone we mnie oczy. Przybliżyłem się z aparatem do nich, a tu spoglądały na mnie groźnie oczy jaszczurki. Widać nie do końca zadowolonej z mojej obecności, bo łypkała na mnie swoimi ślepiami, a paszczę otworzyła groźnie, jak jakiś prehistoryczny gad z Parku Jurajskiego. Wykonałem serię zdjęć i przestałem jej przeszkadzać. Michał rozpoczął studia na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Trzymajcie za niego kciuki :)

 

Nagroda dla Marka Malisiewicza laureata III miejsca w konkursie „Leśne Impresje”

 

Kasia Bekier z dwoma nagrodami - za I miejsce w konkursie „Mój Las” i za III miejsce w konkursie „Leśny Geniusz”

Wytrwały Leśny Geniusz

Adrian Śliwiński z Elbląga co miesiąc bezbłędnie rozwiązywał quiz związany z przyrodą i leśnictwem. – Najwięcej wysiłku kosztowało mnie szukanie odpowiedzi na pytania. Nie wszystkie były proste i musiałem sporo czasu poświęcić, zanim poradziłem sobie z tymi najbardziej podchwytliwymi – opowiada zdobywca tytułu Leśny Geniusz. Jego opinię z pewnością podzieli Daniel Boczniewicz, laureat I nagrody w konkursie w kategorii „Młodzież”.

Kasia Bekier z Malborka została laureatką aż dwóch konkursów – zdobyła I miejsce w konkursie „Mam Las” oraz III miejsce w konkursie „Leśny Geniusz”. – Inspiracji do wpisów szukałam na lekcjach biologii, a nawet fizyki. Dużo też czerpałam z internetu – opowiada Kasia – W tym roku na pewno wezmę udział w konkursie fotograficznym.

 

Daniel Boczniewicz z I nagrodą,laptopem Toshiba,
 przyznaną za udział w konkursie „Leśny Geniusz”

 

Współautorki zwycięskiego bloga „Tropy na leśnych ścieżkach” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu wraz z nauczycielką Dorotą Życzkowską

 

Nasz Las w Elblągu

Konkursy na najlepsze blogi indywidualne i zbiorowe wymagały od uczestników nie lada dyscypliny, bowiem przynajmniej raz w tygodniu należało zrobić wpis o tematyce przyrodniczej w prowadzonym przez siebie blogu.

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu opowiadają jak wyglądała praca nad blogiem „Leśne Elfy”, który zdobył III nagrodę w konkursie „Nasz Las”. – Podczas zajęć koła przyrodniczego, dzieci szukały informacji na temat, który właśnie omawialiśmy, a potem, na zajęciach z informatyki, wprowadzały właściwy materiał. Same też wybierały zdjęcia ilustrujące wpisy, by móc potem pochwalić się efektami swojej pracy.

 

Najliczniejsza grupa lauratów z Witoldem Charmierem-Ciemińskim
nadleśniczym nadleśnictwa Elbląg

   

Pełna lista laureatów >>

W tym roku czekają na Was kolejne wyzwania. Niebawem ogłosimy zupełnie nowe konkursy.

Zapraszamy!

 

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij