dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Jest coraz lepiej!
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
KittyBella
2019-10-22 15:58:46
i nas oglądacie lol

KittyBella
2019-10-22 15:58:30
o ile macie roblox xd

KittyBella
2019-10-22 15:58:09
to znaczy nie ja miałam te zadanie tylko moja malutka kuzynka mnie poprosiła a ja nie mogę tego znal...

KittyBella
2019-10-22 15:56:40
a i chyba będziemy grali w Meppcity

KittyBella
2019-10-22 15:56:16
i będziecie na nagraniu

Jest coraz lepiej!

| 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 |
| styczeń | luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec | sierpień | wrzesień | październik | listopad | grudzień |

Podsumowanie marcowej edycji Konkursu Fotograficznego „Leśne Impresje”

Jest coraz lepiej. I coraz niebezpieczniej! Składam doniesienie, że na zdjęciu „Leśnik w drodze do pracy”, umieszczonym w kategorii „Ludzie” w Konkursie Fotograficznym Lasów Państwowych na stronie www.erys.pl  Druh Leśnik, nieznany mi z nazwiska, wyraźnie porusza się maluchem z dynamiką świadczącą o wielkiej determinacji i pragnieniu jak najszybszego dotarcia do celu podróży.

Zbyt duża prędkość
Przy takiej, można by rzec „przeciwpożarowej” pogodzie, nawet wyjazd na miejsce zbiórki w przypadku wezwania na akcję nie usprawiedliwia pośpiechu małowyścigowym sprzętem, szczególnie w przypadku gdy się wiezie prądownicę. Zbyt duża prędkość może sprawić, że zabraknie w akcji i prądownicy – tak szybko się maluchem nie jeździ! To zły przykład dla młodzieży.

Palnąć palnikiem flesza
Dobry za to przykład na to, że jak się palnie – nomen omen – palnikiem flesza w skrzynce na warzywa nazywanej „Maluchem”, to nie tylko oślepia się kierowcę, ale też zdradza, że był ostatnio na weselu i dostarcza dowodu, że dość szybko się porusza. A przede wszystkim – niszczy się prawdziwy klimat danego zdarzenia. Była pogoda burzowa. Może nawet uciekaliście przed burzą. Lepiej było jechać wolniej i spróbować – nawet w ruchu – zrobić coś przez uchyloną szybę. Nawet jeśli zacznie deszcz padać, to kilka kropel czystego deszczu szkłom obiektywu nie powinno zaszkodzić.

„Dewotka”
Cała ta scena jest dobrym dowodem na to, jak cennym, a właściwie niezbędnym już elementem ekwipunku leśnika winien być aparat fotograficzny. Bohaterowie zdjęcia, bo przecież jego Autor też jest tu Bohaterem, ścigają zdezelowanym maluchem burzę. Przygotowani są na wszystko. Mają radio, czapkę uszatkę, prądownicę, aparat fotograficzny z fleszem. Niepotrzebnym. Wystarczy 1600 ASA. Gdyby mieli bagażnik do malucha, mogliby jeszcze wieźć na dachu „dewotkę”. Co to jest „dewotka”? Autor zdjęcia – sprawdzę – Wrona, zostaje zobowiązany do zapytania Bohatera swojej akcji : „Co to jest dewotka?”, i udzielenia wyjaśnień na piśmie, pod wyróżnionym przez jury zdjęciem własnego autorstwa. Całemu Jury podobało się to zdjęcie.

Zdjęcie z epoki jurajskiej
Podobały nam się również sasanki – czyste, piękne zdjęcie o płatkach faktycznie przypominających ośnieżone szczyty Alp. Wyrazy uznania jury dla Kropeczki.
Duże wrażenie na jury wywarł również fotogram rodem z epoki jurajskiej. Leoinad007, przyjmując na mchu pokorną pozę spłaszczonego na grzbiecie wilka, uchwycił jeszcze części łyka pędów, już bez wilka z przodu, wraz z zamarłą z lęku olchą, a całość sprawiła wrażenie spaceru pod Praojcami Paprotników i Innych, Znanych Nam Dziś Źródeł Węgla Drzewnego. Niezwykłe wrażenie optyczne i wielkie uznanie jury.

Za Zwycięzcę marcowej edycji Konkursu Fotograficznego Lasów Państwowych Jury jednogłośnie uznało „Portret towarzysza wyprawy:)” autorstwa Wojera.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy. Wszyscy jesteście zwycięzcami. Wasze zdjęcia są w końcu publikowane w internecie, poddawane publicznej ocenie, sami siebie też już potraficie ocenić. Rośnie grono osób, którym sprawia przyjemność oglądanie Waszych zdjęć. Może nawet na nie czekają. Trzymajcie się proszę regulaminu Konkursu równie kurczowo, jak robi to z kierownicą „Leśnik w drodze do pracy”. Może nawet lepiej obiema rękoma.

 

Darzbór

 

Piotr Pukos

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij