dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Nagrody w konkursach rozdane!  >  Pani Ewa Gałecka - wicedyrektor SP nr 19 w Elblągu
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Pani Ewa Gałecka - wicedyrektor SP nr 19 w Elblągu

Od kiedy zaczęłam uczyć w szkole, zawsze znajdują się uczniowie chętni do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności  z szeroko rozumianej przyrody.  Na lekcjach nie ma czasu, natomiast służą temu zajęcia pozalekcyjne dla osób chętnych i zainteresowanych.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach, ponieważ sami mają duży wpływ na to, co się na nich dzieje. Wspólnie ustalamy plan pracy na początku roku szkolnego, tak żeby każdy znalazł coś dla siebie szczególnie interesującego.

Jako nauczyciel ciągle poszukuję różnorodnych ciekawych metod i form pracy, takich które nadążają za stanem nowoczesnej techniki i wiedzy i takich które zainteresują dzieci. Staram się żeby zajęcia były urozmaicone – często wychodzimy w teren, dbam o wyposażenie pracowni przyrodniczej w nowoczesny sprzęt pomiarowy, za pomocą którego dzieci mogą np. zmierzyć drzewo – jego wysokość i obwód (wysokościomierz), zbadać temperaturę powietrza, wody, pH, przewodnictwo elektryczne (pehametr, konduktometr) itp. 

Wykonujemy różnorodne badania, doświadczenia i obserwacje, a następnie w sposób graficzny przedstawiamy ich wyniki. Każda nasza praca jest dokumentowana zdjęciami. Później pokazujemy swoją pracę na forum szkoły w postaci gazetek okolicznościowych czy też ściennych fotoreportaży.

Uczestniczymy w różnorodnych programach i projektach edukacyjnych o zasięgu od regionalnego po międzynarodowy, a także konferencjach i sejmikach ekologicznych. Współpracujemy z różnymi instytucjami związanymi z przyrodą, m.in. z Nadleśnictwem Elbląg – pozyskiwanie drzew i krzewów, uczestnictwo leśników w szkolnych projektach, np. „Między nami a drzewami”, „Choinki Nadziei”.

W dziedzinie ekologii szkoła posiada ogromne sukcesy, do najważniejszych z nich można zaliczyć:
- od 2003 r. szkoła posiada Świadectwo Szkoły Ekologicznej nadanej przez Prezydenta Miasta Elbląga,
- w 2004 r. otrzymaliśmy Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku” (aktualnie złożyliśmy wniosek o Certyfikat II stopnia),
- Nagroda Prezydenta Miasta Elbląga w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska za 2007 r.,
- mnóstwo nagród za uczestnictwo w konkursach w ramach projektów i programów edukacyjnych, np. „Ekozespoły w mojej szkole” (od 5 lat, co roku nagroda główna na szczeblu wojewódzkim i dwukrotnie na szczeblu ogólnopolskim).

Wszyscy uczniowie klas VI w ciągu roku szkolnego wyjeżdżają na tygodniowe turnusy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, gdzie zdobywają wiele wiadomości i umiejętności. Wszystkie szkoły, a podstawowe w szczególności, rywalizują w licznych miejskich konkursach o charakterze ekologicznym i przyrodniczym.

O eRysiowych konkursach dowiedziałam się ze strony internetowej Lasów Państwowych, pokazałam stronkę uczniom na kółku. Najpierw utworzył się zespół redakcyjny składający się z 5 osób, ale systematycznie włączali się pozostali członkowie koła – 12 uczniów klasy Vb. Uczniowie sami redagowali teksty i wybierali zdjęcia oraz rysunki mające ozdobić wpis na bloga, natomiast wprowadzała do Internetu jedna uczennica – Daria Dembek. Nie było problemu z doborem materiału, ponieważ jak przystało na szkołę ekologiczną ciągle dzieje się coś ciekawego – badania, konkurs, sejmik, jakieś obchody, akcje itp.

Podczas przepięknej uroczystości nagrodę dla szkoły i uczniów przekazał pani Ewie Gałeckiej, Witold Charmier-Ciemiński oraz Jarosław Mytych, leśniczy zajmujący się w nadleśńictwem edukacją przyrodniczoleśną.

Więcej o uroczystości [>>]

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij