dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Zielone „inspiracje” w grudniowej galerii
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Zielone „inspiracje” w grudniowej galerii

Wysypało w grudniu obfitością prac konkursowych, bynajmniej nie w samej scenerii zimowej. Nie ma w końcu takiego wymogu. Cieplej też się robi na sercu, kiedy trochę koloru gra w obrazku, niejako na przekór grudniowej aurze, która – im bardziej bezśnieżna tym bardziej bezbarwna się wydawała. Nie zabrakło bogactwa barw, różnorodności tematyki, ruchu i dynamiki w nadesłanych zdjęciach.

Nie zabrakło oczywiście zdjęć, wobec których wynikała potrzeba wskazania najbardziej elementarnych zasad, obowiązujących w fotograficznym rzemiośle. Pierwszą tego przyczyną było pojawienie się w konkursie nowych Autorów, których z radością witamy w naszym gronie. Im też prawa takie i przywileje – przy pierwszej weryfikacji umiejętności – ze szczególną łagodnością w ocenach przysługują. Z nieco większą surowością Jury patrzyło na powtarzające się błędy u Autorów, którzy swój warsztat fotograficzny mieli okazję wielokrotnie już poprawić, otrzymując osobiste wskazówki i porady, adresowane indywidualnie do każdego nadesłanego zdjęcia.


„Zielono mi” fot. Pinia

Równie ważnym wskazaniem Jury jest kryterium samodzielnej selekcji swoich prac przez Autorów. Bezkrytyczne nadsyłanie całych serii niewiele różniących się od siebie fotogramów sprawia na Jury wrażenie, jakby Autor świadomie lekceważył zasady Regulaminu Konkursu, szukając zadowolenia w odnajdywaniu uzasadnienia swojego talentu w ocenie samego zdjęcia. Przypominamy zatem, że każdy konkurs polega na SAMODZIELNYM WYBORZE i nadesłaniu do oceny swoich NAJLEPSZYCH PRAC, a nie serii zdjęć, które udało się danego dnia zarejestrować.

„Tajemnica bytu” fot. Becky13
Biorąc pod uwagę reprezentatywność kategorii, warsztat techniczny i artystyczny Autorów, precyzję wykonania fotogramów oraz wartość przyrodniczo-poznawczą nadesłanych prac, Jury zdecydowało, że laureatem edycji grudniowej Konkursu wybrana została Pinia, Autorka pracy „Zielono mi” – iście mistrzowskiego i perfekcyjnie wykonanego zdjęcia w niezwykle trudnej technice makrofotografii. W ocenie Jury zdjęcie to – precyzją swego wykonania  przy wysokim stopniu trudności – minimalnie wyprzedziło doskonałe jak zwykle fotogramy Wojera oraz bardzo ciekawe prace autorstwa G_S.

Na wyróżnienie zasługuje zdjęcie Becky13 pod tytułem „Tajemnica bytu”, którego niezwykła wartość w oczach Jury polega na dostrzeżeniu i zarejestrowaniu zjawiska dość tajemniczego i rzadko widywanego elementu biologii owadów, którego obserwacji nie powstydziłby się nawet zawodowy entomolog – naukowiec.

 

Wszystkim Autorom gratulujemy
Piotr Pukos

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij