dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Nagrody w konkursach rozdane!  >  Michał Malinowski
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
KittyBella
2019-10-22 15:58:46
i nas oglądacie lol

KittyBella
2019-10-22 15:58:30
o ile macie roblox xd

KittyBella
2019-10-22 15:58:09
to znaczy nie ja miałam te zadanie tylko moja malutka kuzynka mnie poprosiła a ja nie mogę tego znal...

KittyBella
2019-10-22 15:56:40
a i chyba będziemy grali w Meppcity

KittyBella
2019-10-22 15:56:16
i będziecie na nagraniu

Michał Malinowski

Mam 16 lat. Od września będę uczęszczał do Publicznego Liceum nr IV w Wałbrzychu, do klasy o profilu humanistycznym z elementami dziennikarstwa. Interesuję się jazdą ekstremalną na rowerze górskim, pływaniem oraz wieloma innymi dziedzinami sportu. Jednak moją największą pasją jest fotografia.

Fotografuję od listopada 2006 roku. Jedyne, czego potrzebuję do szczęścia to kawałek materiału światłoczułego. Nie boje się eksperymentować z kadrem, zawsze staram się znaleźć coś nowego do sfotografowania lub sfotografować coś starego w nowy, ciekawszy sposób. Nie zawsze mi się to udaje, lecz uważam, że warto próbować.

Jak większość amatorów nie ukierunkowałem jeszcze swojego fotograficznego gustu. Fotografuję pejzaże, architekturę, ludzi itp. Wykorzystuję techniki cyfrowe, analogowe mało i średnio obrazkowe oraz rzadką technikę fotografii otworkowej (camera obscura), do uprawiania której bardzo zachęcam.

Próbowałem wielu rzeczy. Siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, grafiki  komputerowej. Chyba właśnie grafika komputerowa pokazała mi magiczny świat fotografii. Moim pierwszym aparatem była stara lustrzanka, Zenit 12xp ze standardowym obiektywem Helios. Dzięki poparciu rodziców, którzy po paru miesiącach kupili mi nowy aparat Panasonic FZ7, fotografowanie wciągnęło mnie na całego.

Do moich sukcesów mogę zaliczyć pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym „Krzyże pokutne i figury przydrożne w krajobrazie Dolnego Śląska” oraz udział w wystawie poplenerowej z okazji światowego dnia fotografii otworkowej. No i oczywiście drugie miejsce w erysiowym konkursie.

Przy wykonaniu fotografii koziołka pomógł mi przypadek. Było to popołudnie, słońce już kłaniało się ku zachodowi, więc wybrałem się na zdjęcia. Miałem nadzieję uchwycić promienie słoneczne przedzierające się przez gęsty las. Zanim zdążyłem dojść do lasu, zauważyłem spacerujące po polach dzikie zwierzę. Nie było to pierwsze tego typu spotkanie. Klęknąłem na jedno kolano, aby nie spłoszyć koziołka. Jednak zauważył mnie i zaczął mi się przyglądać. Dał mi chwilę czasu, żebym mógł go sfotografować.

Na leśne plenery wybieram się około dwóch razy w tygodniu o różnych porach dnia. Przeważnie rano, kiedy wschodzi słońce.

Chciałbym wspomnieć o moich wzorcach, jeśli chodzi o fotografię. Są nimi James Nachtwey, znakomity fotograf wojenny oraz świętej pamięci Robert Capa, również fotograf wojenny. Dla czego o nich wspominam? Bo to dzięki takim ludziom wiemy, co to znaczy ból, cierpienie wojny. Wiemy, co to znaczy, nie musząc tego doświadczać.

Nagrodę, aparat Nikon D40, obiektyw AF-S DX 18-55 G ED, lampę Nikon SB-400 oraz torbę Lowepro wręczył Michałowi Gabriel Grobelny, nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij