home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog le¶niczego          skrzydlate my¶li     

autor Carmenita   data 2010-04-10

Wyprawa w góry.

Korzystaj±c z czwartkowej pogody wybrałam się na spacer lasem. Swoj± wyprawę rozpoczęłam w dolinie Jatnego (w Brennej). W wyższych partiach gór było zimno i miejscami leżał ¶nieg, jednak mimo to spotkałam wiele zwierz±t. Przedstawione zdjęcia to widoki z trasy. Pierwsze z nich ukazuje Skrzyczne czyli największy szczyt Beskidu ¦l±skiego( 1257 m n.p.m.).

Zachęcam wszystkich do le¶nych wędrówek! Las o tej porze roku jest piękny:)

   

Komentarze (1)

~Samialagiri 26.12.2015 12:35:48
Nie wiem, czy po takim czasie, ktoś to jezzcse przeczyta, ale w każdym razie dodam, jak to jest z tym alkoholem dokładnie. Mianowicie warto odrf3żnić zasadowość (czyli to co tu jest mierzone) od zasadotwf3rczości reakcji organizmu w jakiś czas po spożyciu danego produktu, prowadzącej do zmiany pH. Warto też zwrf3cić uwagę, że w tym drugim ujęciu istnieją słabe i mocne zarf3wno kwasy, jak i zasady, stąd łatwo wylać dziecko z kąpielą i stąd niektf3rzy w obawie przed zakwaszeniem odrzucają naturalne szczawiany (szczaw, rabarbar, czy szpinak), co niekoniecznie jest właściwe. OK, jezzcse jak to jest z tą wf3dką: Alkohol uderza do głowy i powoduje przyjemne wrażenie ponieważ zakwaszone (z reguły;) środowisko otrzymuje porcję zasady o pH zbliżonym do krwi. Po jakimś jednak czasie spirytus w org. przobraża się w kwas octowy pH=2,9, co negatywnie oddziałuje na mf3zg, powodując bf3l głowy . Notabene każdy b.g. związany jest w jakiś sposf3b z zakwaszeniem płynu w org., stąd stąd, aby się go pozbyć warto wypić szklankę ciepłej osolonej wody.

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Od¶wież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (19)
marzec (3)
kwiecień (4)
maj (5)
czerwiec (7)
Oceń blog

Ilo¶ć głosów: 190
¦rednia ocena: 7.3

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystuj± pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatno¶ci.
Akceptuję politykę prywatno¶ci
zamknij