home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-08-11

Tour the Wood!

Witam serdecznie w wakacyjny dzień, słońce dziś świeci mocno, jest ciepło i parno, ale mimo to takiego pięknego dnia nie należy zmarnować! A gdzie można się schować przed słońcem świecącym z nieba?

POLECAM LAS! A w szczególności rowerowe wycieczki do lasu, jest to ekologiczny środek transportu co nie ulega wątpliwości, w dodatku zdrowy i przyjemny, ale jeśli ktoś woli spacer to jak najbardziej las nadaje się do naszych spacerów, można szukać grzybów, jak na razie ja znalazłam tylko maślaki, ale lepsze to niż nic, nawet wymyśliłam, sparafrazowałam przysłowie, lepszy maślak niż nic:) Ale muszę przyznać, że maślaków jest sporo, właśnie tu mogę opowiedzieć anegdotkę z moich wakacji na Mazurach: Otóż nikt nie mógł znaleźć żadnego grzyba, a co gorsza miejscowi eksperci, mówili, że po takich upałach to grzyby mogą pojawić się dopiero we wrześniu! Taak i ci jeszcze, przyjechałam tu, bo Mazury to piękne miejsce, kraina tysiąca jezior i wielu lasów, ale nie ukrywajmy las to powietrze, ale i grzyby! O nie ja nadal będę szukać grzybów postanowiłam i udałam się w miejsce, gdzie na ogół są maślaki i....wróciłam z torbom pełną maślaków, no tak teraz trzeba je obrać:)

Ale troszkę zboczyłam z tematu, tak więc wycieczka rowerowa, wczoraj się na nią udałam, jechałam mając w plecaku: mapę, wodę, lornetkę i aparat, aby podzielić się z Wami moimi wrażeniami, a było cudownie, niedługo również wybiorę się na rowerowy maraton, takie moje Tour the Wood, pierwszy etap zakończony ze zdjęciami, wrażeniami i z uśmiechem na ustach, ostatnio jazda na rowerze staje się popularna zachęcam i Was!

 

Komentarze (1)

gabcio328 13.10.2010 21:14:03
Również lubię jeździć na rowerze, także po lasach:) Jak tam po maratonie? Pozdrower

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij