home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-06-03

Powyginane, powykręcane, wygięte, proste, wysokie...

Witam serdecznie, wczoraj wieczorem strasznie padało, na niebie pojawiały się błyskawice, wiec niestety nie mogłam wrzucić wpisu, a chciałam Wam opowiedzieć o mojej leśnej wyprawie i obserwacjach :) Nadrabiam już teraz, ale najpierw chcę powiedzieć, że niestety deszczu ma przybyć jak ostrzegają meteorolodzy, tak więc walka z żywiołem wciąż trwa, nierówna walka z nieobliczalną wodą! Co nowego w lesie? Muszę zacząć od tego, że sporo gałęzi jest połamanych i leśny na ścieżkach, mchu, drogach, wiele drzew połamało się, ale w większości tylko te młodsze, które nie były w stanie stawić oporu. Jak wiemy w lesie są różna drzewa: wysokie, niskie, przeróżna rodzaje: poczynając od iglaków a kończąc na drzewach liściastych, mają różna kory, inne liście i na skutek natury różnie rosną, możemy zauważyć drzewa pnące się prosto w górę i te fantastycznie powyginane na dziwne, ciekawe i inspirujące sposoby. 

Powyginane, powykręcane, wygięte, proste, wysokie drzewa!

Spacerując dostrzegłam wiele drzew, jak to w lesie bywa:),ale zwracałam szczególną uwagę na te wygięte. T. Waits powiedział kiedyś w przenośni i odnosząc się do czego innego historię: W lesie były dwa drzewa: powyginane i proste. Każdego dnia, proste drzewo mówiło do powyginanego: „Spójrz na mnie... jestem taki wysoki, prosty i przystojny. A spójrz na siebie... jesteś cały powyginany i przekrzywiony na bok. Nikt nie chce na ciebie patrzeć.” I tak sobie rosły razem w tym lesie, aż pewnego dnia, przyszli drwale. Zobaczyli powyginane drzewo i to proste. „Wytnijmy proste drzewa a resztę zostawmy” – powiedzieli. Więc drwale zamienili proste drzewa na deski, wykałaczki i papier. Powyginane drzewo, jednak, ciągle tam jest, rośnie w siłę i staje się coraz bardziej dziwne z każdym dniem. Chodzi o to, że tak na prawdę każdy z nas jest takim drzewem, gdy zauważamy w sobie dziwne zachowanie, gestykulację, przyzwyczajenie, jest nam z tym źle, a nie powinno, bo każdy jest inny i w tym tkwi urok natury, która przecież nas stworzyła. A w lesie wszystkie drzewa są piękne wystarczy tylko dostrzec ich piękno! Taka moja refleksja ze spaceru! Obok zdjęcia mojego autorstwa, tryptyk : w świecie drzew!


Komentarze (2)

MonikaJurkiewicz 03.06.2010 21:57:43
trochę sobie przeczysz, albo zakłamujesz... po ostatniej notce maja myślałam, że kończysz pisać.

konwalia 10.06.2010 18:10:58
witaj, ostatni majowy wpis, zaliczał się do ostatnich w kategorii konkursu, gdyż właśnie z ostatnim dniem maja kończył się termin, ostatnie wpisy zamieszczam dla siebie i moich czytelników, skoro bacznie śledzisz mojego foto bloga to również dla Ciebie, pozdrawiam serdecznie i zachęcam do czytania kolejnych wpisów:)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij