home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-05-31

Wywiad z Konwalią!


Przez te kilka miesięcy dzieliła się z nami swoimi przygodami, obserwacjami, przemyśleniami, wiadomościami, donosiła nam o tym co w świecie piszczy, informowała o ekologicznych nowościach, dziś jako ostatni wpis przeprowadziła wywiad sama ze sobą, opisała i podsumowała całego bloga i działalność tej strony, zachęcam do przeczytania wywiadu z Konwalią.


-Witaj Konwalio, od kilku miesięcy bierzesz aktywny udział w konkursach na stronie erysia, jak oceniasz nabyte umiejętności?
-Witam serdecznie wszystkich moich stałych czytelników i tych, którzy po raz pierwszy spotkali się z tą stroną, muszę przyznać, że przez te kilka miesięcy wiele się nauczyłam, wiedzy praktycznej i teoretycznej, a tak na prawdę nigdy nie wiemy kiedy taka wiedza nam się przyda.
-Jaką nabytą umiejętność uważasz za najcenniejszą?
-Takich umiejętności jest sporo, przede wszystkim prowadząc bloga starałam się zwracać uwagę na ciekawostki, które do tej pory utkwiły mi w pamięci, ale najdrogocenniejszą umiejętnością jest chyba  patrzenie na przyrodę z każdej strony, staram się patrzeć na świat w orginalny sposób dostrzegać to co nie każdy widzi, odkrywać to czego wcześniej nie znałam...
-Brzmi intrygująco, czytając twoje wpisy poznaliśmy twoje przemyślenia, opinie i miłość do przyrody, od kiedy zaczęłaś pasjonować się naturą? bo to, że tak jest udowodniłaś na blogu.
-Od zawsze chętnie chodziłam na spacery do lasu, jako mała dziewczynka kochałam długie spacery, w przeciwieństwie do innych dzieci to zostało mi do dziś i pogłębia się z każdym dniem:)
-i swoje wrażenia z wypraw do lasu, polnych obserwacji i ogródkowych prac zapisywałaś na blogu, czytaliśmy również twoje wiersze, co uważasz na temat takiego sposobu zachęcania młodzieży do szacunku przyrody, miłości do Matki Ziemi i zaciekawienia naturą?
-Jestem zwolenniczką takich metod, uważam, że jest to pewnego rodzaju zabawa, a przecież przez zabawę człowiek najlepiej się uczy i najwięcej zapamiętuje. Myślę, że przez prowadzenie tego bloga zarówno ja jak i inni autorzy blogów mieli okazję dowiedzieć się czegoś nowego, ciekawego i zapamiętali to, bo przecież takie ciekawostki "siedzą" w głowie najdłużej. Fotoblog to coś nowego, co zachęca do przygód, przemyśleń i patrzenia na świat okiem obiektywu, okiem miłośnika przyrody, a w kwestii wierszy, przyznam, że zdarzało mi się wziąć do ręki długopis i wyskrobać kilka wierszy, ale wiadomo nie wszystkie pokrywały się z tematyką natury, na blogu zamieszczałam "rymowanki" odnośnie pór roku, taki cykl Spotkanie z panią..., poetką nie jestem, ale gra, zabawa słowami sprawia mi radość.
-A to przecież najważniejsze, prowadziłaś foto-bloga, jak oceniasz swoje zdjęcia i innych fotografów?
-Jestem amatorka w tej dziedzinie, ale starałam się, kilka osób dawało mi rady na temat sztuki fotografowania, myślę się wiele się nauczyłam, starała się robić zdjęcia obrazujące mój pomysł na spojrzenia na las, przyrodę, naturę, choć muszę przyznać, że uważam, że są takie miejsca, których po prostu nie da się przedstawić na zdjęciu, bo się niszczy to miejsce, najlepiej je zobaczyć, bo nic i nikt nie odda piękna niektórych miejsc, kwiatów, zwierząt. Co do zdjęć innych osób przyznam że jestem pod wrażeniem kilku zdjęć, są po prostu piękne i mam już swoich faworytów w konkursie "Leśne impresje"... 
-Dlaczego przyjęłaś nick Konwalia?
-Konwalie to moje ulubione leśne kwiaty, uwielbiam ich zapach, tych małych, białych dzwoneczków:), ale oczywiście pamiętajmy, że te cudne kwiaty są pod ochroną, jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że konwalia to symbol sztuki medycznej! Chciałabym z całego serca podziękować, za to że przez te kilka miesięcy mogłam prowadzić tego bloga, była to dla mnie przygoda, dzięki, której wzbogaciłam się o nową wiedzę i nowe doświadczenia, za co bardzo dziękuję, człowiek uczy się całe życie ja uważam, że przez te kilka miesięcy na prawdę bardzo dużo się nauczyłam.

Obok wpis otacza miks zdjęć, o tematyce, którą poruszałam na blogu:)


Komentarze (1)

~Nur 26.12.2015 11:46:44
Kochana czy Cię ostatnio jakaś dezyesprn nie dopadła z lekka???? Tak wyczuwam moim nochalem ogromnym, choć mam nadzieję, że się mylę.........A nawet jak dopadła to liczę, że już przechodzi, bo te karciochy takie są jak świeży powiew :):):)Miodeczek poprostu.......

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij