home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-04-30

Na polowaniu...

Polowanie – w języku łowieckim ogół czynności wykonywanych przez myśliwych z zachowaniem obowiązujących przepisów, tj.: tropienieściganiestrzelanie i łowienie zwierzyny (wg. Wikipedii)

Chciałabym poruszyć temat polowań, zacytuję moją wypowiedź na forum: "Nie każdy, kto ma broń i poluje na zwierzęta jest myśliwym, aby móc nazywać się myśliwym należy mieć na to dokumenty itd. Generalnie co do polowań mam sprzeczne uczucia, nie wyobrażam sobie sama siebie w roli myśliwego, po prostu nie byłabym wstanie zabić jakiegoś zwierzęcia, ale z drugiej strony nie potępiam tak bardzo osób, które to robią. Na pewno, to, że zwierzęta są zabijane to rzecz powszechna, tak było jest i będzie, może moje porównanie zabrzmi banalnie, skoro jemy kurze udka, to przecież to zwierze taż musiało być wcześniej zabite, co gorsza często zwierzęta szykowane \\\"na talerz\\\" mieszczą się w złych warunkach... Każda żywa istota ma instynkt zwierzęcy, dzięki, któremu walczy o przetrwanie, ale nie żyjemy w czasach epoki kamienia łupanego i ludzie powinni przestrzega zasad, nie zabijać zwierząt, które są pod ochroną, bo inaczej one wyginą!  Nie uważam, żeby polowanie było rodzajem sportu, sport to dyscyplina, w której wygrać może każdy, a kłusownictwo? tu raczej, ba na pewno zwierze nie zabije "myśliwego"" Polowanie to rzecz sporna ma swoich sprzymierzeńców, zapalonych myśliwych czy zwykłych ludzi, ale i kłusowników istnieje również przeciwieństwo tej grupy, grupa która nie toleruje polowań.

Wyżej mój kot podczas polowania:)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij