home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-04-30

Przyrodnicze wieści!

Obecnie hałas z przebudowywanej warszawskiej Trasy Toruńskiej jest nie do wytrzymania dla okolicznych mieszkańców. Sytuacja ma ulec zmianie do 2012 roku. Poprawić ma ją pierwszy w Polsce półtunel z ekranów akustycznych.

W ciągu doby Trasą Toruńską przejeżdża dziś około 90 tys. pojazdów. Prognozy na 2020 rok, przewidują, że ruch ulegnie zwiększeniu nawet do 160 tys. pojazdów. Problem w tym rejonie stanowi nie tylko huk, który emituje trasa, ale i wzrost zapylenia, uciążliwy dla ludzi mieszkających w sąsiedztwie tej drogi szybkiego ruchu. W styczniu tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kazała zdemontować stare ekrany akustyczne, które stały wzdłuż Trasy Toruńskiej przez osiem lat. Nowe i lepsze pojawią się dopiero w 2012 roku, ponieważ ustawianie ekranów dźwiękochłonnych stanowi jeden z ostatnich etapów realizacji inwestycji. Nowe ekrany będą jednak specyficzne. Powstanie tu bowiem półtunel akustyczny. 

Długo zastanawiałam się jak przedstawić to na zdjęciach i 
postanowiłam zrobić fotkę gałęzią drzew od spodu!


 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij