home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog le¶niczego          skrzydlate my¶li     

autor konwalia   data 2010-02-28

Iglaki

Zima niedługo nas opu¶ci, niektóre drzewa ucierpiały z tego powodu, ale nie wszystkim zima sprawiła wiele kłopotów, bo jak już pisałam nie wszystkie drzewa zrzucaj± igły na zimę. Opiszę drzewa iglaste potocznie nazywane iglakami lub szpilkowatymi ro¶linami.

Iglaste, szpilkowe  klasa drzew lub krzewów należ±cych do typu (gromady)nagonasiennych. Należy do niej ok. 600 gatunków. tzw, potocznie iglaki s± powszechne w lesie, na moim podwórku również goszcz± i mam nadzieję, że jest im tu dobrze. Obok zdjęcie pochodz±ce z lasu, wczoraj na spacerze spojrzałam w niebo i zobaczyłam taki piękny widok i pomy¶lałam, muszę to uchwycić okiem obiektywu, zrobiłam to, gałęzie iglaka, na tle nieba.


Komentarze (1)

~Yeron 26.12.2015 13:18:33
Kochana, ależ on ma potencjał! Ten ogrf3d, zanczy się ;-) i dla psf3w do szaleństw znajdzie się miejsce, i dla gości pensjonatowych... a piaskownica dla Mroźniaczka to gdzie?!Drzewek owocowych ja też nasadziłam i mam jesienią klęskę urodzaju, że nie da rady plonf3w przerobić... no ale od czego są przyjaciele? Maliny mam jak smoki, mogę Ci dać sadzonki, ale nie teraz, bo za wcześnie. Wszyscy, ktf3rzy je dostali, są zachwyceni, bo owocują do pierwszych przymrozkf3w, a maliny są wielkie jak... no ogromne są ;-)Hanuś, ja mijam na wylocie Wrocławia dwa wielkie centra ogrodnicze, po drodze następne dwa - i tam na razie cisza i spokf3j, żadnych sadzonek nie ma, tylko choinki. Jeszcze z miesiąc przynajmniej trzeba poczekać ;-)Na razie sadź na papierze, fajny plan masz, zaczarowany ogrf3d z tajemniczymi zakątkami... Aha- jak teren podmokły, to sadź rośliny, ktf3re dużo wody piją, niech trochę ziemię osuszą!Ściskam czule!

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Od¶wież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilo¶ć głosów: 1288
¦rednia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystuj± pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatno¶ci.
Akceptuję politykę prywatno¶ci
zamknij