home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-02-27

Rysie

Postanowiłam napisać o rysiach. Rysie pochodzą z rodziny kotowatych stąd obok zdjęcie mojego kota, jest to lądowy ssak drapieżny.Poza kotem domowym, ryś i żbik są jedynymi występującymi w Polsce przedstawicielami kotowatych. Ryś jest też jednym z największych drapieżników Europy. Został opisany naukowo przez Karola Linneusza w 1758 roku pod nazwą Felis lynx. W Polsce jest zwierzęciem rzadkim i chronionym.Rysie mają charakterystyczne szpiczaste zakończone uszy. Pożywienie rysia stanowią gryzoniezająceptakisarny, młode jeleniekozice i warchlaki, czasami padlina. Ryś atakuje z małej odległości, unika dłuższych pościgów. Powodzeniem kończy się co 4-5 atak, co statystycznie jest średnim wynikiem jak na drapieżnika.

Komentarze (1)

~Eberthcito 26.12.2015 11:10:47
Witaj serdecznie, oczwyiście odnotowałam:) i przygotuję prawidłowe robienie paznokci żelowych, gdyż tipsf3w nie robię, oraz przygotuję szkolenie krok po kroku krzywą C, zapisz się na Darmowy Poradnik a gdy szkolenie to zrobię zostaniesz o nim powiadomiona przez email

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij