home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-02-26

Wrzosy piękne o każdej porze

Postanowiłam napisać trochę o wrzosach, wiem, że to jeszcze nie pora, ale uwielbiam je :), właściwie to nie ma określonej pory na wrzosy, owszem kwitną, ale one są piękne o każdej porze roku, gdy kwitną i gdy nie kwitną to komponują się znakomicie, na zielonym tle trawy i na białym tle śniegu.

Wrzos zwyczajny, wrzos pospolity – jedyny gatunek (monotypowyrośliny wieloletniej z rodzaju wrzos (CallunaSalisb.) należącego do rodziny wrzosowatych (Ericaceae Juss.). Występuje w Europie, północnej Azji, północnej Afryce i w Azji Mniejszej. Jest pospolity na terenie całej Polski, w moim ogródku jest ich pełno.


Wrzosy są posadzone przy borówkach, gdyż pozytywnie na nie wpływają, dzięki czemu te wydają liczne owoce! Może skorzystacie z tej rady?! Wiem, że może nie jest to odpowiednia pora na pisanie o wrzosach w zimę, ale uważam, że każdy moment na zdobycie nowej wiedzy jest dobry, a wrzosy są niesamowicie ciekawe, obok zdjęcie wrzosu z mojego podwórka:)Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij