home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor konwalia   data 2010-02-26

Wiosna się zbliża?

Witam dziś dość ciepły dzień w prognozie pogody zapowiadali do jedenastu stopni na plusie. Dziś napiszę o królikach, mój pomysł wynika stąd, że mój wujek hoduje króliki, a jakiś czas temu jego królica, doczekała się potomstwa, muszę go odwiedzić, informacje o potocznie zwanych królikach, pochodzą one z rodziny zającowatych, mamy kilka rodzajów królików np. domowy, zwyczajny. 

Zima troszkę odpuściła, znalazłam miejsce gdzie są znikome ślady śniegu, zamieszczam zdjęcie z tego miejsca, zima w tym roku nas nie  oszczędziła, było zimno, ale na szczęście wiosna się zbliża, czekam już na pierwsze żurawie, krokusy i na pierwsze promyki słońca. 

Mam przeczucie, że nie tylko ja wyczekuje wiosny:) Mój fruwający przyjaciel, chyba też z utęsknieniem czeka na wiosnę. Jak wyglądają wróble, widział je chyba każdy, krępy, o stosunkowo dużej głowie i mocnym dziobie. U samca wierzch ciała brązowy z ciemniejszymi paskami, spód szary. Policzki szare, oddzielone brązową pręgą od szarego wierzchu głowy. Na podgardlu czarny śliniak. Na policzku, w odróżnieniu od mazurka, brak czarnej plamki, a na skrzydle tylko jedna biała pręga. Dziób w okresie lęgowym czarny, a poza nim szary. Nogi brązowe lub różowe. Samice o szarobrązowym upierzeniu, na grzbiecie paskowanym, bez wyraźnych cech charakterystycznych. Nad okiem nie zawsze wyraźna jaśniejsza brew. Nogi różowe, dziób szary. Młode podobne do samic. Wróble są zabawne, na moim podwórku taplają się w kałużach wiosną, co bardzo mnie śmieszy!
Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (192)
luty (51)
marzec (51)
kwiecień (51)
maj (30)
czerwiec (7)
sierpień (2)
Oceń blog

Ilość głosów: 1288
Średnia ocena: 6.86

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij