home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor marta_525   data 2011-03-18

Rok 2011 rokiem lasu - im dalej w las, tym więcej drzew

Niezmiernie cieszę się iż mogę wam przekazać radosną nowinę powracam do pisania bloga. Przygotowałam dla Was moich wiernych czytelników wiele niespodzianek, mam nadzieję że się Wam spodobają. Przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale szkoła zajęła większość mojego czasu. 

A teraz czas przejść do głównego tematu dzisiejszego wpisu, jak zapewne wiecie Rok 2011 jest Międzynarodowym Rokiem Lasów. Głównym hasło brzmi jest :" Lasy dla ludzi". Dlatego też przypomnę Wam jak wiele dają nam lasy.
Co daje nam las:
Las, a dokładniej mówiąc drzewa zamieniają CO2 na O2; las dostarcza nam również papieru, drewno opał, materiał na meble, lasy również zatrzymują wodę (drzewa pobierają wodę) no i oczywiście niesamowite widoki. Poruszając ten temat muszę wspomnieć o Japonii i o trzęsieniu ziemi, oraz tsunami. Lasy w Japonii pokrywają 60% tego kraju (min. dlatego znajdują się tam fabryki małych urządzeń elektronicznych)- ze względu na czyste powietrze. Nasuwa się więc pytanie dlaczego Japończycy nie osiedlą się dalej od morza. Po pierwsze to na portach, które są głównymi okręgami przemysłowymi opiera się handel Japonii, a po drugie musieliby oni wyciąć lasy, a to pociągnęłoby za sobą tragiczne skutki. Niestety przykładem takich o to kłopotów jest Brazylia-wycinka lasów pod osadnictwo, są to mało przyszłościowe inwestycję, skutki tego procesu będziemy mogli zaobserwować w przyszłości. Obecnie jesteśmy w stanie dostrzec jak tragiczne skutki wycięcia lasów pociągnęły za sobą na wyspie Haiti (Haiti-państwo) w rezultacie min. huragany, duuże opady deszczu przyczyniają się do tragedii. 
Na zdjęciach las w całej swojej okazałości: drzewa, trawa, gałęzie. W tytule mojego wpisu użyłam przysłowia:im dalej w las, tym więcej drzew, oczywiście w pełni zgadzam się z tym powiedzonkiem. Mam nadzieję, że cieszycie się tak samo jak ja, że ponownie prowadzę mojego bloga. Mam również nadzieję, że spodobają się Wam niespodzianki, które dla Was przygotowałam najbliższa już w weekend. 


 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (35)
2011 (1)
marzec (1)
Oceń blog

Ilość głosów: 920
Średnia ocena: 8.49

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij