home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor marta_525   data 2010-05-31

Pojęcia przyrodnicze na podstawie zdjęć :)

Dzisiaj pogoda jest bardzo ładna, ostatnio pisałam o powodziach miejmy nadzieje, że i u powodzian jest tak słonecznie. Tym razem nie będę dużo pisać, będę chciała pokazać Wam jak w prosty sposób zapamiętywać różne definicje, które mam nadzieję są proste do zrozumienia, starałam nie pisać się słownikowo, gdyż wtedy definicje są dla nas nie zrozumiałe, ponieważ interesuję się geografią, która jest nauką bardzo konkretną i ciekawą, wybrałam kilka wyrazów z nią związanych, a do tego kilka zdjęć. Oto moje słowa: Flora, fauna, staw, brzeg. Pierwsze zdjęcie to flora wodna.

Flora jest to wykaz gatunków wyst. na danym obszarze. Na kolejnym zdjęciu mamy przedstawiciela fauny, kaczkę ( na zdjęciu kaczka krzyżówka). Fauna jest to wykaz gatunków zwierząt wyst. na danym obszarze. Na trzecim zdjęciu staw, czyli zbiornik wody, nie mający połączenia z morzem, stosunkowo płytki, porośnięty bujną roślinnością. A na trzecim zdjęciu widzimy fragment brzegu. Brzeg czyli linia zetknięcia wody z lądem. Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój pomysł foto słownika, który doczeka się kontynuacji.  pozdrowienia dla czytelników marta_525

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (35)
luty (6)
marzec (6)
kwiecień (6)
maj (14)
czerwiec (3)
2011 (1)
Oceń blog

Ilość głosów: 920
Średnia ocena: 8.49

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij