home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-06-19

"Przedzierając się przez stoiska;]"

Dzień ciepły, duszny...Chyba zbiera się na deszcz! Właśnie wróciłam z Targów Ogrodniczo-Rolnych z pełną siatką kwiatów. Ludzi tłum, każdy metr kwadratowy przeznaczony jest dla conajmniej 3 osób! Krok w krok, “skrobanie marchewek”, mieszanie się zapachów, a to grillowanego mięsa, a to waty cukrowej, aż zbiera na wymioty... Nie lubię przebywać w takich miejscach, ale trzeba było kupić roślinki, a przy okazji poogladać wystawy zwierząt! Najpierw przeszłam razem z mamą po wystawach! Na początku była wystawa papug! Zaskakiwały swoimi kolorowymi piórami i możliwościami. Jedna potrafiła powtórzyć gwizdanie człowieka, co do każdej nuty, a nawet zachrypnięcia! Niesamowite! Dlalej wystawa gołębi rasowych. Każdy ptak inny, o innych,szczególnych cechach. Trochę szkoda było mi ich, że cały dzisiejszy dzień muszą spędzić zamknięte w klatkach. Ogólnie jestem przeciwko trzymaniu tak zwierząt, ograniczaniu ich wolności. Zapewne już urodziły się w klatkach, nigdy nie zaznały możliwości poruszania skrzydłami, latania między drzewami, wicia gniazd... Są zniewolone.Miałam także możliwość poobserwowania zwerząt gospodarskich:koni, świnek i krów. Były ich pokazy na wybiegu i rozdawanie medali dla tych najbardziej “odpowiednich”. Dalej już same stragany na których można było kupić wszystko! Jednak ja wróciłam do stoisk z kwiatami i razem z mamą przez pewien okres czasu wybieraliśmyy odpowiednie do naszego ogrodu. Większość kupionych roślin wybierała moja mama, ale ja osobiście wybrałam Canne red tropical, która zaczarowała mnie swoją barwą. Jest to roślina wieloletnia, pod jednym warunkiem, że wykopuje się ją na jesieni! Polski klimat jest dość trudny dla jej przetrwania, jak wskazuje nazwa “Tropical” jest to roślina z krajów o ciepłym klimacie. A kosztowała tylko 10 złotych.Z doniczki wystawały także dwa inne, małe pędy, które w przyszłości będą miały tak piękny kwiat jak “główna” odłoga, ich matka.W najbliższym czasie zostaną przesadzone do ogródka, gdzie przeżyją całe lato. Więcej już nic nie szukaliśmy między stoiskami, zabrałyśmy się do domu. Trasa była łatwa, jak już się wyszło z tego tłumu. Ostrożnie należało się przemieszczać, aby nie uszkodzić kwiatków. Po kiludziesięciu minutach,powolnym krokiem, doszłyśmy do domu. Ufff;] Na szczęście nie padało,a chmurzyło się i chmurzyło... No i nadal czuć w powietrzu deszcz. Może lekko pokropić;] Tak też wyglądała owa wyprawa po kwiatki, w której mogłam także poobserwować zwierzęta i zastanowić się nad ich losem, który często był niezadobry...Dziś już chyba nie uda mi się nigdzie pójść. Dużo samochodów kręci się po mojej miejscowości i po okolicach, często kierowcy nie są trzeźwi... Może jutro uda mi się gdzieś wyskoczyć;] Może na jakąś większą wyprawę? Ostatni odcisk już prawie zszedł mi z nogi, a one rwą się dalej i ciągle im mało;] Może Nasza Paczka zechce mi towarzyszyć? Zobaczymy... Kolejne godziny przeznacze na przygotowania do tej wycieczki, niezapomnianej wyprawy! ;]

 

 

A tak wyglądało miejsce, gdzie były rozstawione stragany z kwiatami. Dużo ludzi, przepychających się i nie zważających na innych, tylko na siebie i swoje zakupy;] Jakby nie było tu tylę ludzi, byłoby całkiem przyjemnie;]]]

Pod spodem kilka innych zdjęć z tej “imprezy”. Szczegółowo zdjęć kwiatów, które były głównym celem pożądania! Niektóre naprawdę zaskakują swoimi kształtami i barwami! 


 

Komentarze (1)

~Tellitlikeit 26.12.2015 09:29:50
0Najpierw Google skarżył się, że dostawy Nexusf3w są nirageulerne i niezbyt duże. Potem LG odparło atak twierdząc, że to Google dało złe prognozy. Jak niby chcesz ocenić kto miał racje?Zauważ, że końcf3wka i ocena tego ew. ruchu jest już moją oceną sytuacji. Dla mnie taki producent jak LG, dbając o swoją markę powinien mieć na tyle zasobf3w i inteligencji, by wiedzieć i być przygotowanym na ew. zwiększenie produkcji. To nie jest firma p. Franka spod czwf3rki, ktf3ry ma jedną maszynę w garażu.

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij