home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-31

Podsumowanie marca!

Ludzie, często starsi, powiadają "w marcu jak w garcu"- ja te słowa rozumiem tak:Gdy stawiamy na płytce garnek jest zimny, a gdy włączymy kuchenke staje się po chwili ciepły, w przyrodzie te słowa mają swoje zastanosowanie tak, że jeśli Słoneczko przygrzeje jest ciepło, a jeśli nie,to zimno! I właśnie taki był dla mnie marzec! Brak Słońca oznaczał mgłę, opady deszczu nawet zdarzyły się opady śniegu! A jak na sklepienia nieba weszła nasza ulubiona gwiazda wszystko się odmieniło! Stało się pogodnie i nabierało się chęci do życia! Ale marzec też był przełomowym miesiącem! To właśnie w jego dniu przywitaliśmy wiosne! (Przypomne, że było to 21 marca)i z wielką ulgą topiliśmy marzanny, mi akurat się nie udało, gdyż gimnazjum nie bawi się w nic takiego,a szkoda, ale za to maluchy z mojej szkoły(I-III podstawówki) odstraszały zimę dzwoneczkami i niosły w rękach wielkie kwiaty na znak, ze cieszą się z wiosny! W dniach marca obudziły się zwierzęta ze snu zimowego, zakwitły pierwsze kwiaty takie jak krokusy i przebiśniegi! Na drzewkach pojawiły się pączki, szkoda, że liście rozwiną się dopiero w kwietniu, ale marzec ma u mnie wielki plus! W tym roku, jak narazie, jest najlepszym miesiącem! Marzec także nie był dla mnie "lekkim" miesiącem, wiele nauki i pracy w szkolę, ale także wiele przygód i radości z otaczającej, ledwo co się budzącej przyrody! A jaki będzie nastepny miesiąc? Mam nadzieję, że bardzo słoneczny i ciepły! Ale jaki dokładnie dowiemy się dopiero jutro, bo już za kilka godzin pożegnamy stary marzec i przywitamy kwiecień," który przeplata, trochę zimy, trochę lata". Jednak bądzmy dobrej myśli! Natura chyba nie spłata nam żartu, prima apriliis'owego? Ale powiem, że natury nie da się oszukać, może kogoś bliskiego? Życzę udanej zabawy!

Zdjęcie ze spaceru, które udało mi się zrobić, mimo że wiał dość mocny wiatr. Ta roślinka w dotyku była sucha, chyba jest zasuszoną pozostałością z  tamtego roku;)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij