home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-30

Po deszczu zawsze wychodzi Słońce!

Dziś temperatura sięga ponad 15 stopni Celcjusza! A jasne promienie słoneczne wprawiają nie tylko ludzi, ale także zwierzęta w optymistyczny nastrój! Wszystko dookoła zaczyna się zielenić,ale rano było dość nieciekawie i trochę się obawiałam, że znów zacznie padać, na szczęście wszystko dobrze się skończyło. A cóż mnie tak przestraszyło? Gęsta mgła, przez którą musiałam przedzierać się, aby dojść do szkoły. Zawieszone kropelki wody na niebie, szarość, brak widoczności. Słyszałam kilka odgłosów jadących karetek i straży pożarnej, na pewno interweniowali przy wypadku samochodowym, taka mgła jest utrapieniem kierowców, miejmy nadzieję, że nikt nie ucierpiał. Jednak pare godzin później wszystko się rozpogodziło, na sklepienie nieba weszło Słońce, które nadal świeci i świeci, osuszając ostanie deszczowe kałuże. Ptaki zadowolone coraz to głośniej ćwierkają, a mój kot w końcu zwlekł się z łóżka i począł biegać, skakać po drzewach. Miejmy nadzieję, że ostatnie zwierzaki, które jeszcze nie obudziły się ze snu zimowego, zrobią to niedługo! Wierzmy, że pogoda nie zepsuję się do końca tygodnia i weekend okaże się dobrym momentem na jakąś przygodę!  Wszystko w rękach natury i niech kieruje tak nimi, aby pogoda, która utrzymuje się teraz pozostała taka już zawsze, a bynajmniej przez całą wiosnę, aż do lata!

A o to dzisiejsze Słoneczko, które cieszy nas  swoimi promieniami. Na niebie jest pare obłoczków, jednak nie zakrywają one tej pięknej gwiazdy!

Pod spodem zamieszczam kilka zdjęc z dzisiejszego, nieciekawie zapowiadającego się poranka.


  

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij