home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-28

Za chwilę będą liście!

Dzisiaj mroźno, wieje porywisty wiatr, a do tego pada już od 8 rano... Weekend nie jest słoneczny i piękny jak reszta tygodnia. Ale jakie to ciekawe, że natura z godziny na godzine może się tak radykalnie zmieniać! Niestety, nawet jak pada, nie mogę usiedzieć w domu, toteż założyłam płaszcz przeciwdeszczowy i poszłam na parę minut na dwór. Jak powiedzenie mówi, może trochę urosnę? Zaśmiałam się do siebie i poszłam poskakać po kałużach.Kiedy pada deszcz powietrze staje się takie czyste. Zimne kropelki wody, wielkie kałuże, czekają tylko na nas aby nas wybrudzić, ale wcale nie musimy sie tego bać. Na pewno pamiętamy, jak jako małe dzieci uwielbialismy takie zabawy, jak w lato szukalismy w czasie deszczu ślimaków i żabek skaczących po trawniku, żeby na końcu ujrzeć wspaniałą tęcze, ale to w lato. Wczesną wiosną niestety nie zaobserwowałam ani żab, ani ślimaków, ani nawet tęczy. Słońce jak na złość nie chciało wyjść i sprawić aby jego promienie sie rozczepiły tworząc piękny malunek na niebie, jakim jest tęcza. Wiosenne deszcze zazwyczaj są zimne i w ich czasie na dworze jest strasznie szaro. Widać tylko szare chmury, na szarawym niebie. Ten obraz, jaki daje nam naura, wprawia nas w zły nastrój. Szarość jest kolorem smutku, ale mam nadzieję, że już niedług się to zmieni, a to za sprawą paczków, jakie w czasie deszczu udało mi się wypatrzeć. Mimo, że kropelki często uniemożliwiały jaką  kolwiek widoczność zdołałam zobaczyć małe pączki, jakie widniały na gałązkach drzew w moim ogródku. Nie, nie mam na myśli pączków do jedzenia, takich jak je się w Tłusty Czwartek, gdyż one nie rosną na drzewach! Chodzi mi o małe pączki z których wyłonią się już niedługo nowe malutkie liście. Będą urzekać nas swą zielenią, do końca lata, aż do jesieni, kiedy to zmienią kolory na brązowe i spadną... Miejmy nadzieję, że szybko się to nie stanie. Zielony kolor, to kolor spokoju i odpoczynku! Dlatego już tak bardzo nie mogę się doczekać, ąż rozwiną się do końca.Kiedy promienie słoneczka bedą grzać mocniej, znajdziemy pod liścmi drzew schronienie. W liściach zachodzi proces fotosyntesy dzięki któremu oddychami i liście mają jeszcze wiele innych zastosowań, dlatego nie należy ich rwać, ani niszczyć! Są bardzo pożyteczne nie tylko dla ludzi! Dla ptaków, które znajdują w nich schronienie, dla zwierząt, które się nimi żywią! Wypatrujmy pierwszych listków, którym tak dużo zawdzięczamy!

A to te pączki, które znalazłąm w moim ogródku. Jak zauważycie zielony kolor, to zrozumiecie, że listki już chcą wyjść i wystawić się na promienie słoneczne. A kiedy to nastąpi? Chyba juz bardzo niedługo!

Pod spodem zamieszczam również   kilka innych zdjęc jakie udało mi się zrobić, podczas gdy deszcz przestał kropić na parę minut!

 


  

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij