home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-22

Bajka, która uczy o przyrodzie!

Pierwszy dzień wiosny przywitał mnie nie tylko wysoką temperaturą na termometrze, ale także miłą niespodzianką. Oglądając wczoraj wieczorem telewizje przez przypadek przełączyłam na Dobranocke. Pomyślałam-przecież z nich wyrosłam, ale fabuła była naprawdę wciągająca i co najważniejsze pouczająca! Siedząc i oglądając nie mogłam doczekać się zakończenia. A jaka to bajka? Zdaje się, że profesjonalnie nazywa się "Kubuś Puchatek- detektywi" Jednak ja zostane przy nazwie "Kubuś Puchatek" Jak każdemu z nas wiadomo mieszka w lesie-ale ma farta;), wraz ze swoimi przyjaciółmi. Gdy nadchodzi jakaś potrzeba, aby komuś pomóc, przemieniaja się w Super  Detektywów! W odcinku, który ja oglądałam, prosiaczek-a że mieszka w lesie możemy go uznać za dzika, przestraszył się echa! W bajce w prosty sposób wytłumaczono co to za zjawisko! A brzmiało to tak" Nasz głos odbija się od ściany i wraca do nas, jak bumerang, albo piłka rzucona o ściane!" I już wszystko jasne, ale na tym bajka się nie skonczyła, pokazane było też jak pomóc wyjść z jaskini osobie, która tam zabłądziła. Wystarczy włączyć latarke, a błąkający się osoba jak zobaczy jej światło musi iśc w jego kierunku do wyścia. I w taki właśnie sposób bajki pouczają, ale nie są tylko dla dzieci! Sa dla wszystkich i może ktoś z waszych znajomych uzna to za "obciach" zapewniam was, że sam z chęcią by je pooglądał. Dowiedział się o lesie, o zjawiskach w nim i nie tylko w nim panujących. Bajki uczą, ale nie wszystkie. Jednak "Kubuś Puchatek" tak! Ciekawe co będzie w kolejnym odcinku, komu teraz pomogą i jaki problem rozwiążą? Wszystko związane jest z przyrodą, i wszystko można do niej powiązać, życzę miłego oglądania i dociekania morałów z nich płynących.

A o to zdjęcie z telewizora. Super detektywi właśnie w tym momencie staraja się rozwiązać trapiącą ich zagadkę "echa"!

Pod spodem zamiesczam kilka inncyh zdjęć z tej bajki! Echo jest ważnym zjawiskiem i często spotykanym. Ja przeważnie słyszę je w lesie, a Wy?

 

 


  

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij