home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-21

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!

Wiosne było czuć już od dość dawna w powietrzu, ale dziś mogę oficjalnie wam oznajmić że 21 marca, czyli dziśiaj, jest dniem rozpoczynającym kalendarzową wiosnę! Choć już 20 marca, około godziny 19.00, była już astronomiczna wiosna. Czym to się różni? Astronomiczna wiosna jest wtedy, kiedy słońce przekroczy równik, a kalendarzowa to umówiona data jej rozpoczęcia. Trzeba iść utopić marzanne, aby już zima nie zawitała do nas, bo każdy chyba ma jej  dość...Nawet, jak moje uszy posłyszały dzwięk radia, mówiono że policja nie będzie karać za zaśmiecanie wody, więc każdy może zrobić swoją marzanne i sam, lub ze swoimi znajomymi, iść oficjalnie pożegnać zimę! Ja myślę, że uczynie ten gest razem z moją szkołą. Dziś na dworze ciepło, nawet rzec można, bardzo ciepło, porównując dotychczasowe temperatury, bo aż prawie 15 stopni Celcjusza na plusie, a słońce świeci jak oszalałe!  Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zapowiada się wspaniale! Ja juz zdążyłam wyjść wczesnym, jak dla mnie, rankiem na spacer. Miło oddetchnąc świeżym powietrzem z myślą, że dziś już wiosna! Tylko dzień wagarowicza przepada, ale trudno! Trzeba pochować ostatnie rękawiczki i szaliki do szaf, bo jak ma być tak ciepło cały tydzień, to nam się nie przydadzą! Choc w telewizji, a dokładniej w programie "pogoda" na TVP1,zapowiadali na dzisiejszy dzień deszcz, ale myślę że to bzdura! W końcu wiele razy się mylili i sama się o tym przekonałam, więc takie informacje nie należy w całości brać na poważnie, zawsze jest nadzieja, że coś się zmieni, albo że się pomylili! Życzę miłego, niedzielnego, pierwszego dnia wiosny! Wykorzystajcie tą pogodę jak tylko się da na aktywny wypoczynek w promieniach wiosny!

Zdjęcie z mojego wczesnego,pierwszego, wiosennego spaceru. Gałązka, z pączkami? Może tak, ale jak już to z pierwszymi, małymi pączkami. Czekajmy aż się rozwiną w listki! Ale to jeszcze trochę czasu....

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij