home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-19

Pierwsza wycieczka rowerowa!

Dziś bardzo ciepło, można by powiedzieć lato! Termometr wskazuje 11 stopni Celcjusza na plusie! Zapowiada się słoneczny, ciepły weekend i ja zamierzam to w pełni wykorzystać! Już dziś, gdy wróciłam ze szkoły do domu, od razu po zjedzeniu posiłku wsiadłam na rower(wkońcu naprawiłam, kilka dni temu!) i wyruszyłam na wycieczkę. Dzień ciepły, do tego słońce zachodzi już dość późno bo około godziny 17.00, czego więcej chcieć? Może tylko braku błota i kałuż, ale dla chcącego nic trudnego! Postanowiłam pojechać w poszukiwaniu pięknych ptaków-jakimi są łabędzie. Dość długo się najeździłam i przejechałam kilkanaście kilometrów, ale w końcu udało mi się zobaczayć jednego z nich na Starym Nogacie! Duży, biały ptak- to na pewno łabędz! W całej swojej okazałości. Dziś na to spotkanie się przygotowałam- wzięłam bochenek chleba, pomyślałam, że po zimie na pewno są wygłodzone i miałam racje! Łabędz zajadał kawałki chleba z wielkim smakie, a ja z wielką radością mu je rzucałam i patrzyłam jak je złapie. Czasami było to bardzo śmieszne, nurkował, chował pod wodę głowe, a czasami po prostu zjadał je z tafli wody. Łabędz zjadł cały bochenek i chciał jeszcze więcej, niestety już nie miałam. Obiecałam mu, że jeszcze do niego wróce i go podkarmie. Zrbiłam mu kilka zdjęć i wyruszyłam w drogę powrotną. Trochę zmarznięta, wygłodzona i przemęczona wróciłam do domu (w końcu najeździłam się dziś dość sporo).  Popijając gorącą herbatę, wspominam to miłe spotkanie.

O to ten łabędz za nim jeszcze go podkarmiłam. Możecie zauważyć jego wielką łapę i styl pływania!

Pod spodem zamieszcam kilka innych zdjęć tego łabędzia, jakie udało mi się zrobić. Życzę miłego weekendu i żebyście go w pełni wykorzystali! 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij