home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-17

Z życia podwórka...

Dziś ciepło, kilka stopni na plusie! Mam nadzieję, że tak się utrzyma, a drzewa będą mogły zacząć puszczać listki. Mój dzień jednak nie wyglądał dziś kolorowo. Trasa szkoła-dom przebiegła szybko, a w zeszytach zostało zapisane pare kartek pracy domowej...!Nauczyciele wiedzą jak zdołować i zabrać czas, który można poświęcić na spacery i swoje hobby.Dowiedziałam się też,że 26 marca(piątek) w mojej szkole odbędą się Rodzinny Turniej Prozdrowotny,dobra wiadomość podczas ośmiogodzinnego dnia szkoły.Wróciłam do domu. Jednak  nie chciałam siedzieć nad zeszytami, po prostu nie lubię! Postanowiłam zrobić małą wycieczkę- nie gdzieś daleko, ale moje podwórko myslę, że się nadało. Zmieniło się na nim tyle od czasów śniegu, że sama nie jestem w stanie poznać wszystkich jego elementów-tych ożywionych i tych nie! Mimo, że było już troszkę ciemno, zapadał zmrok, wyszłam na dwór. Postanowiłam także schować juz na dobre sanki-do następnej zimy! Wzięłam je, a na ich miejsce połozyłam rolki.(mam nadzieję, że uda mi się na nich pojeździć w najbliższym czasie i pogoda będzie łaskawa dla mnie.) Niosąc je pod schody zauważyłam coś co się rusza... Podeszłam bliżej i zauważyłam pająka! Czyżby przezimował? A może zapadł w sen zimowy i ciepłe promienie słoneczne dzisiejszego dnia go obudziły? Nie wiem, ale jego widok bardzo mnie ucieszył! Miły gość! Mimo, że nie przepadam za pajakami. Troszkę się ich boję. Niestety gdy mnie zobaczył począł uciekać, a ja nie chciałam go i siebie barzdiej już stresować toteż z wielkim uśmiechem odeszłam od niego, wracając do domu. A teraz pijąc herbatke próbuje sie skupić na zadaniach z objętośći brył obrotowych...

Miły gość pod schodami zawitał. Pajączek, nie mogę go nazwać małym bo jak widać był bardzo duży, jeden z większych jakie udało mi się zobaczyć. Jest na swojej pajęczynie. Ale chyba nic jeszcze nie upolował. Za wcześnie na muchy? Ale komarów już jest pełno w okolicy!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij