home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-03-16

To na pewno wiosna!

Wczoraj wieczorem znów padał śnieg, ale dziś jest już wspaniale! Słońce świeci od samego rana, a temperatura nie spada poniżej zera stopni Celcjusza! Jednak to nie jedyna nowina jaką mam dla Was! Jak już wspominałam, mieszkam na Żuławach Wiślanych, dlatego w mojej oklicy jest peło wierzb! Idąc, wydawało by się  nudną drogą do szkoły, zauważyłam coś niezwykłego! Jedną z pierwszych oznak wiosny! Kotki na wierzbie, inaczej zawane baziami! Teraz wiosna musi przyjść, koniecznie!  Narwałam trochę i zaniosłam do szkoły, gdzie razem z resztą klasy wsadziliśmy je do wazony, w który wcześniej została wlana woda, i postawiliśmy na parapecie. Wyglądają pięknie i choć śnieg zalega jeszcze na ziemi czuć w powierztu wisone, a to za sprawą bazi! W klasie dają one tyle radości, co prezenty pod choinką. Osoba, która wchodzi i widzi wazon po raz pierwszy otwiera usta i mówi :"Co już bazie?Przecież jeszcze śnieg za oknem!Huraaa wkrótce wiosna!" Nawet pani polonistce nie chciało się przeprowadzić lekcji, wolała z nami porozmawiać o wiośnie! Wiosenny nastrój ogarnął wszystkich. A zapowiadał się kolejny, nudny dzień szkoły....

Jedno ze zdjęć bazi. Małe, włochate, przyjemne w dotyku kotki! Pięknie komponują się z innymi kwiatami w  wazonie, a na Wielkanoc ludzie stosują je zamiennie jak choinkę. Wieszają na nich tylko nie bombki i łańcuchy, a jajka i wydmuszki!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij