home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-28

Wycieczki rowerowe czas zacząć!

Na dworze mimo że jeszcze dużo kałuż, widuje ludzi, którzy porywają sie na nie swoimi dwukołowymi pojazdami-rowerami. Temperatura sprzyja wyjazdom rowerowym-jest ciepło, ale nie gorąco. Nie ma dużego wiatru, a powietrze nie jest takie suche.Jedyną przeszkodą są wielkie kałuże na ulicach. Jednak nie wszyscy tak bardzo się ich boją.Dlatego i ja postanowiłam sprawdzić jak miewa sie mój rower. Najpierw sprawdziłam jego ogólny stan-bardzo zakurzony,brudny.Patrząc dalej zauważyłam, że nie mam powietrza w przednim kole, a i łańcuch nie zbyt dobrze się kręcił.Jeśli mam zamaiar gdzieś nim pojechać muszę to wszystko naprawić.W zeszłym lecie ten rower bardzo mi się wysłużył, dlatego miał prawo sie trochę zniszczyć. Najpierw starannie go umyłam w każdym jego miejscu,a kiedy wysechł posmarowałam łańcuch, aby lekko chodził i w czasie jazdy nie "zgrzytał". Teraz próbowałam napompowac koło, a to co zauważyłam bardzo mnie zasmuciło. Koło miało dziurę, dlatego powietrze się w nim nie trzymało. Dziś niedziela, nigdzie nie kupie łatki i tego nie zakleję... Oh pech! Nici z dzisiejszej wycieczki rowerowej! Ale jutro przed szkołą kupie w sklepie z częsciami do rowerów łatkę i zakleje!I w weekend,a może nawet i wcześniej, razem z przyjaciółmi, pojadę na długą wycieczkę rowerową. Może dzisiejszy pech ma i dobre strony? Bynajmniej nie jestem cała mokra:) Jednak bardzo żałuję, że nie pojechałam. Tak miło byłoby znowu poczuć wiatr we włosach. Bardzo lubię jeździć na rowerze. Miejmy nadzieję, że kałuże szybko znikną i zacznie się czas rowerowych wycieczek!:)

Mój stary rower. Próbowałam nim się przejechać już po podwórku, jedank z tą dziurą w przednim kole daleko nie zajedzie...Trzeba to jak najszybciej naprawić:)(ale także zainwestować chyba w nowy rower)

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij