home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-28

Mili goście:)

Dzień dość ciepły. Temperatura przekroczyła 6 stopni Celcjusza na plusie, a ptaki z uradowaniem ćwierkaja za oknem i oczywiście gawrony, części moje goście też witają wiosne tylko,że kracząc. Na moim podwórku jest istny zamęt. Większość ptaków już sama usiłuje sobie poszukać pożywienia, ale znajdują się też takie, które czekaja na łatwy kąsek znajdujący się w karmniku.Cała sytuacja dość bardzo mnie śmieszy. Ptaki tak samo jak ludzie dziela się na tych bardziej leniwych, leniwych oraz bardzo pracowitych i niezależnych. Jednak ze względu, że bardzo lubie na nie patrzeć prze okno cały czas wysypuje im okruszki. Mnie to nic nie kosztuje, a ptaszki mają pożywienie w każdej chwili kiedy potrzebują.

Mały ptaszek,wróbelek,należy do tych ptaszków bardziej leniwych,czekajacych na łatwy kąsek. Wyglada dość smutno. Zrobiłam mu zdjęcie tuż po tym, jak odeszłam krok od karmnika.

Jednak wróbelki to nie jedyne goście na moim podwórku, choć przeważnie jest ich najwięcej. Również mogę obserwować gawrony. Moja gawronowa stołówka się sprawdza. Dziś zauważyłam małą grupke tyh ptaków-3 sztuki. Swój pobyt oznajmiły głośny krakaniem i upominaniem się o swoją część pożywienia. Moim zdaniem są to najleniwsze z wszystkich ptaków i najbardziej żarłoczne.

O to ta grubka krążąca nad moim podwórkiem. Starsznie krzykliwe ptaki:)

Tak więc na moim podwórku mam szczęście obserwować dużo gatunków ptaków. Te które wymieniłam powyżej są najliczniejsze. A Wy jakie gatunki ptaków spotykacie najczęściej. Zachęcam was do obserwowania zachowań ptaków, są często bardzo zabawne:)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij