home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-27

Już niedługo otwarcie-cd:)

Tyna Dolna to nie ostatni obiekt uwzględniony w trasie rowerowej. Oprócz pięknych krajobrazów i bodzców słuchowych mozna także odpocząc na pomoście nad rzeką Nogat. Ale zanim do tego przejdziemy, to kolejnym po drodze obiektem przyrodniczym jest Stary Nogat. Często można tu spotkać łabędzie. Jednak jedynym minusem jest to, że często wypalają trawy, które zarastaja drogę do niego. Często słychać straż pożarna i pouczanie,że tak nie można! Wkońcu wypala się nie tylko trawę, ale także zwierzęta które tam żyją! Niektóre odlecą, ale co mają począć ślimaki? Są zbyt wolne aby ucieć przed szybko rozprzestrzeniającym się ogniem. Nic nie zdołaly mandaty, kary... Nadal ludize to robią i niszczą przyrodę.

Jest to Stary Nogat. Pływa po nim łabędz. Zdjęcie jest zrobione po wypaleniu trawy wiosną. Widać jeszcze gdzieniegdzie na zdjęciu spalenizne.

Jednym z końcowych obiektów rpzyrodniczych tej trasy rowerowej jest wyżej wspomniany Nogat z pomostem. Kiedy robiłam zdjęcia do folderu nie było jeszcez wybudowanych ławeczek ani stolików, ale teraz chyba już są. Często spotyka sie tu rybaków w łudkach, łowiących duże ryby takie jak szczupaki. Bardzo przyjemne miejsce zwłaszcza latem.

Nogat przepływający przez Letniki. Ogromna rzeka, często przeraża swoją wielkością. Na około niej wybudowane są wały, które chronią okoliczną ludność przed zalaniem, zwłaszcza teraz w czasie roztopów.

Jeszcze pare obiektów wystąpiło w tej trsie rowerowej, ale niestety nie posiadam już ich zdjęc. Wspomne tylko pokrótce o nich. Następna w kolejce była leśniczówka Janowo. Mój piękny las, który znajduje się dość blisko, ale nie za blisko mnie. Bardzo miłe miejsce. Jednakże dośc długo w nim nie byłam ze względu na roztopy i mrozy... Póżniej Park i komleks pałacowy w Kaczymnosie i pomniki przyrody w Królewie. Wszystko bardzo piękne i bardzo się ciesze, że jestem współautorem tego wszystkiego wraz z uczniami mojej szkoły. Na pewno trasa rowerowa spodoba się miłośnikom przyrody i nie tylko. Z niecierpliwością czekam na uroczyste otwarcie i pierwszy rajd!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij