home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-27

Trasa rowerowa- nareście wiadomo kiedy otwarcie!

Jestem dzś bardzo szczęśliwa, ponieważ trasa rowerowa nad którą pracowałam będzie uroczyście otworzona 1 maja tego roku!Przybliże Wam pokrótce jak to wyglądało. Rok temu wyszedł pomysł aby utworzyć trasę rowerową. Razem z innymi uczniami wzięliśmy się do pracy, aby zrobić projekt, który pokażemy wójtowi. Trasa rowerowa uwzględniała zabytki gminy; historyczne jak i przyrodnicze. Przybliże wam tylko te przyrodnicze, gdyż razem z historycznymi byłoby ich za dużo. Najpierw zebraliśmy informacje o tych obiektach a później pojechaliśmy zrobić zdjęcia. Pierwszym zabytkiem przyrody,a raczej pomnikiem jest dąb, który ma swą lokalizacje w parku w Krzyżanowie.Są to zdjęcia robione latem, do folderu. Zdjęcie przedstawia duży, dorodny dąb.A drugie tablicze, która na nim widnieje.

Następnym równie wspaniałym obiektem są buki. Wielkie, dorodne, mające bardzo dużo lat. Ich korony wydają się sięgać nieba. A sam ich widok zapiera dech w piersiach. Znajdują sie one na drodzę do Rozgartu, koło gospodarstwa. Wspaniały widok.

Piękny dorodny buk, ujęcie tylko jedneg, ale jest ich więcej. A koło nich sieją się następne.

Tu już ujęcie większej ich ilości. Możecie zauważyć jak piękne mają korony. Droga do nich była dość zarośnięta dlatego niestety nie można było dokładnie zobaczyć jaki mają pień,a le napewno ogromny skoro podtrzymuja taką koronę!

Jadąc dalej, byliśmy rowerami wkońcu tyle mieliśmy to przejechania, zatrzymaliśmy się koło Tyny dolnej. Jest to piękne mała rzeczka, zadbana. Pięknie wyglądająca, a pod śiwatło jej tafla ślni od promieni słońca. Turyści, którzy będą jeździć tą trasą będą zachwycieni!

Wspaniałe miejsce na odpoczynek, często tu zaglądam w lato, a jak będzie otwarta trasa rowerowa to chyba będę tam co drugi dzień!

 

cdn...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij