home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-26

Komary nadleciały!-miejcie sie na baczności!

Dziś na moim podwórku, koło drzew zauważyłam owada, którego doprawdy nie chciałabym widzieć. Pasożyta człowieka-komara. A po chwili zauważyłam ich coraz więcej. Czy to z tego powodu, że stojąca woda powoduje gnicie wielu roślin, lęgna się komarów? Możliwe... Tak wcześnie, a komary już są!Znów gryzienie, swędzenie, bomble... Nie znosze tego! Ah, ale  z drugiej strony to następna oznaka, że wiosna nadchodzi!Z jednej strony powód do radości, ale jakby pomyśleć o nieprzespanych nocach w poszukiwaniu brzęczącego komara! Ah! Ale kto to jest komar? Więc jest to taki owad, który wypija krew ludzką. Posiada on specjalny aparat gębowy przystosowany do pobierania naszej krwi! Ale powiecie napewno,że krew zastyga i robi się strupek! To prawda, ale w ślinie komara występuje pewna substancja, która utrudnia krzepnięcie krwi. Dlatego komar spokojnie może pić i nie martwić się, że przestanie "lecieć".Dlatego nazywamy go pasożytem, ponieważ żeruje na nas i wyrządza nam szkody! Więc trzymajcie się na baczności niech żaden komar was nie ugryzie!

img6277d.jpg

A o to ten komar. któreo znalazłam. Trudno było go uchwycić, ale keidy usiadł na ostatnią drobinę śniegu Czabas! mam go! I o to on. Narazie l lata sobie po moim podwórku, mam nadzieję że nie wleci mi do pokoju!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij