home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-26

Kot gubi zimową sierść?-oznaki zbliżającej się wiosny!

Na dwórze ciepło, słońce świeci bardzo mocno, a wiatru prawie wogóle nie ma. Temperatura sięga 6 sopni Celcjusza w porywach do 7! Czy zbliża się wiosna! Dziś chciałam podsumować wszystkie oznaki zbliżającej się wiosny, jakie udało mi się zaobserowować w tym tygodniu. Pierwszym z nich jest oczywiście wysoka temperatura, a co z tym idzie rozpuszczony śnieg! Prosze, termometr nie kłamie!

img6241v.jpg

O to mój termometr, który umieszczony po zewnętrznej stronie okna w kuchni, na ścianie domu. Wskazuje 6 stopni Celcjusza!

Ale to nie jedyna oznaka,którą  udało mi się zaobserwować, a może trochę bardziej odczuć na własnej skórze. Wy też ja napewno to odczuliście, że słońce mocniej świeci i ciepłe powietrze nie jest już tak nieznośne jak wcześniejsze, mroźne! A czy dostrzegliście, że koty zmieniają już sierść zimową na letnią! W moim mieszkaniu pełno sierści kota! Dlaczego to robią!? To tak samo jak my robimy ze swetrami. Kiedy nam zimno zakładamy sweter, a jak jest ciepło zamieniamy go na cieniutką koszulkę! Tak samo koty robią ze swoją sierścią! Dlatego mogę wywnioskować, że wiosna zbliża się dużymi krokami i nawet zwierzęta ją odczuwają!

img6244y.jpg

O to sierść mojego kota. Już wyczesana i prawie w całości zmieniona na letnią! Dlatego,że ją wyczasałam, mam mniej sprzątania, gdyż nie ma jej już na każdym meblu!

Tyle oznak daje nam zblizająca się wiosna. Nie wspomne już o wschodzących kwiatach i pięknym śpiewie ptaków! Ale napewno to zauważyliście! Zima odchodzi w niepamieć i już za kilka dni o niej zapomnimy. Będziemy cieszyć się zielenią, która nam się pokazuje z każdej strony!

Komentarze (1)

marta_525 26.02.2010 16:50:37
Też zauważyłam pierwsze oznaki wiosny, podobno już zakwitły pierwsze przebiśniegi,nie wiem jak inni ale ja już nie mogę się doczekać wiosny. Od dłuższego czasu czytuje Twojego bloga jest bardzo ciekawy i interesujący, pozdrawiam Twoja czytelniczka

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij