home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-25

Rysynki obrazujące naturę!:)

Nie tylko zdjęcia uwieczniają naturę, ale także nasz umysł, który wspomina chwilę spędzone wśród niej z wielką przyjemnością i pragnie to tego wrócić, a czasami pragnie przelać to na papier. Niektórzy pisza o niej wiersze, opowiadania, a ja poprostu dziś chciałam ją namalować. Może nie tylę naturę, która obcuje z nami np. zwierzęta, owady, ptaki, tylko "martwą". Mówię "martwą" bo się nie rusza. Kiedyś mogła żyć np. jak kwiat w ziemi, może być: rzeczą, ściętym kwiatem, owocem. Tak więc postanowiłam namalować bukiet, który został w mojej pamięci. Kiedy byłam mała nazbierałam  kwiatków i dałam je mamie, która wsadziła je do charakterystycznego wazonu. Ten moment zapamiętałam bardzo dobrze, dlatego najepiej jak umiałam postanowiłam to odtworzyć. Nie tak jak w teatrze zagrać rolę , tylko namalować na kartcę papieru. Wzięłam kredki i natęperowałam ołówek.Zaczęłam rysować. Trochę mi to zajęło, ale myslę,że efekt jest dobry.Zachęcam to przelewania swoich wspomnień na papier, bo nie każdy posiada aparat aby uwiecznić to co przeżył, a naprawdę warto.O to mój rysunek:

 

dsc01090zm.jpg

 

Bukiet kwiatów wsadzony w gliniany wazon. Namalowany na kartce A3 kredkami świecowymi. Niestety kwiaty dawno zwiędły, a wazon stoi na szklanej płeczce w kuchni. Pamietam jeszcez  intensywny zapch tych kwiatów, który unosił się po mieszkaniu. Jak nadejdzie wiosna postanowiłam, że znów nazbieram takich kwiatów, aby przyroda, mimo że martwa, obcowała ze mna nawet kiedy będę znudzona nauką.Postawie kwiaty na biórku aby cieszyć się ich pięknym zapachem.

Komentarze (1)

~ola 23.09.2012 14:00:21
super naprawdę zazdroszcze takiego talentu

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij