home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-23

Roztopy i ich skutki...

Dziś postanowiłam dokładnie zobaczyć, jak wygląda moje podwórko, gdy śnieg topnieje...Jak zwykle nie obeszło się bez kaloszy! Śnieg może i w niewielkich częściach zalega na podwórku, ale już widać klomby, gdzie w lato rosną kwiaty i małe kszewy. Dzień pochmurny, tylko rano słońce świeciło i zachęcało swoim blaskiem do spacerów.Moje podwórko jest dość opuszczone. Ptaki już w niewielkiej mierze kożystają z jadłodajnii, toteż niewiele ich widuję. Teraz w łatwy sposób mogą zdobyć pożywienie w plenerze i karmniki im stały się niepotrzebne, choć bardziej leniwe ptaki nadal z niego kożystają i pozwalaja się obserwować. Już trochę się zadomowiły i kiedy wyrzucam ziarno i spada ono na ziemię, podlatuja jak pies na dzwięk specjalnego gwizdka. Teraz gdy śnieg stopniał, szarość jesieni zdaję się widoczna. Piasek, którym w zimie były osypywane śliskie nawierzchnie zalega na asfalcie! Woda z topniejącego śniegu nie mieści się już w studzienkach!

img6217.jpg

O to moja studzienka. Jak widać nie mieści już w sobie tej wody, która się nazbierała, a uwierzcie mi jest dość głęboka. Jednak jedyną obawą jest to, że śnieg nadal zalega...

Dalsze obserwacje mojego podwórka musiałam zgłosić rodzicom. Do garażu już prawie wdarła się woda.Podtopiła przednią częśc garażu toteż tata będzie musiał wykonać specjalne zabezpieczenia, aby dalej nie popłynęła.Z  resztą sami zobaczcie moje drzwi od garażu i wodę, która próbuje sie do niego wedrzeć!

 

img6233.jpg

A o to te drzwi, może nie wygląda aż tak strasznie, gdyż woda sięga dopiero niewielkiej ich części, ale lepiej dmuchać na zimne i zabezpieczyć wszystko!

Dalszym moim spostrzeżeniem stał się ogródek, którego woda również nie ominęłą.Nie możemy bez niej żyć, a jednak wyrządza nam tyle szkód. Podtopiła korzenie wieloletnich kwatów i teraz w najgorszym przypadku ich korzenie zgniją od nadmiaru  wody, ale do tego też nie można dopuścić, dlatego teraz mama się tym zajmię i coś mądrego wymyśli,  aby uratować kwiaty!

img6225.jpg

Wygląda jakbyśmy mieli tu stawek, a to nie prawda! Bardziej po prawej stronie są kwiatki,ale teraz nie wiadomo czy wzejdą...

Roztopy wyrządzają prawie tyle samo szkód co zima, a może wyrządzą nawet więcej.Dlatego trzeba się ubezpieczyć na wypadek jakiś nieprzewidzianych wypadków! Mam nadzieję, że będziecie ostrożni i też zrobicie taki "obchód" podwórka, aby nic nikomu się nie stało, ani aby nikt nie poniósł strat...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij