home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor zieloona   data 2010-02-21

Najsłonieczniejszy poranek zimy!

Dzisiejszy poranek był niesamowity, prawie jak letni, a przecież do lata tak daleko, nawet wiosny jeszcze nie ma, choć czuć ją w powietrzu. Obudziły mnie promienie słońca, które były tak mocne, że przechodziły przez roletę wprost na moje łożko, a dokładniej głowę. Dlatego też obudziłam się z wielkim uśmiechem na twarzy. Postanowiłam pochłonąc każdy jego promień. I tak mogłabym dłużej wpatrywać się z przymrużonymi oczami w tą piękną gwiazdę, ale jak wiadomo (każdy z Was chyba próbował patrzeć na Słońce) zaczynają boleć oczy... Więc dłuższe przyglądanie jest  nie zdrowe jak i nierozsądne! Chyba, że w okularach słonecznych. Piękny dzień, słońce rozpuszcza resztki śniegu, choć rano był mróz, temperatura sięga 6 stopni Celcjusza na plusie, a słońce jak nigdy dotąd świeci po oczach i grzeje plecy! Jakby nie było tyle wody na ulicach i błota na poboczach z wielką chęcią wybrałabym się do lasu w poszukiwaniu pzygód! Wkońcu niedziela bez wycieczki jest dniem straconym! Chyba, że zaryzykuję powrót po pas w błocie, ale to nie jest ważne, ważne są przygody i radość, która gości w sercu, kiedy patrzy się na te wspaniałe drzewa. śnieg spadający z ich czupków, może jakieś zwierzęta, które odnajduja trawę pod rozpuszczoną paćką! Wszystko wyglądało by jak ze snu... Tylko te nieszczęsne błoto!

dsc01817dq.jpg

A to te magiczne Słońce, takie duże, rażące i tuz nad moim oknem, aż chciałoby się wyciągnąc rękę i je złąpać, a najlepiej schować do kieszeni jako najceniejszy skarb! Przyroda jest taka piękna, należy tylko otworzyć oczy, aby móc patrzeć sercem, bo nie zawsze oczy powiedzą nam prawdę!

Słońce – gwiazda centralna Układu Słonecznego, wokół której krąży Ziemia, inne planety oraz mniejsze ciała niebieskie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archwium

2010 (188)
luty (51)
marzec (43)
kwiecień (40)
maj (31)
czerwiec (23)
Oceń blog

Ilość głosów: 906
Średnia ocena: 6.54

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij