dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Jedyna taka szkoła
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Jedyna taka szkoła

Sztandar jedynej w
Polsce szkole
im. Leśników Polskich

Nie wszyscy wiedzą, że na Kaszubach, na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, jest szkoła podstawowa, której nadano imię Leśników Polskich. 23 kwietnia 2010 r. szkoła otrzymała sztandar.

Szkoła Podstawowa w Motarzynie to jedyna w Polsce placówka oświatowa szczycąca się posiadaniem takich patronów. Idea nadania szkole imienia Leśników Polskich zrodziła się dzięki dobrej współpracy z dyrekcją szkoły i nauczycielami pracowników pobliskich nadleśnictw : Łupawy, Leśnego Dworu i Bytowa.

Nadleśnictwa od lat wspierają tę szkołę oraz uczestniczą w kształtowaniu wśród tutejszej młodzieży postaw przychylnych otaczającej przyrodzie, a w szczególności lasom i leśnikom. Wychowanie dzieci i młodzieży w duchu poszanowania zasobów leśnych i ochrony przyrody jest jednym z priorytetów dyrekcji i kadry nauczycielskiej szkoły.

W miniony piątek w Szkole im. Leśników Polskich zapanowała szczególnie podniosła atmosfera. W tym dniu szkoła otrzymała sztandar, którego jedną ze stron zdobi wspaniała lipa, na wzór rosnącego w pobliżu ponad 700-letniego drzewa. Lipa ta ma stanowić symbol długowieczności, szlachetności i wierności tradycjom i wartościom narodowym.

Na uroczystości nadania sztandaru nie zabrakło leśników. Stanowili oni wśród samorządowców, gości z sąsiednich szkół i współpracujących instytucji wyróżniającą się grupę. W celu uczczenia faktu nadania sztandaru leśnicy przywieźli w darze sadzonki lip, jodeł i cisów, których posadzenie upamiętni ten doniosły moment.

Wróciliśmy dumni z tej uroczystości, stanowiącej przykład wzorowej współpracy leśników i nauczycieli. Chcielibyśmy, aby i inni leśnicy w Polsce mieli świadomość, że gdzieś, w małej wiosce na Kaszubach, jest szkoła nosząca również ich imię. A może warto tę szkołę odwiedzić?

Ferdynand Bejger
RDLP w Szczecinku

© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij