dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Jedyna taka szkoła
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Jedyna taka szkoła

Sztandar jedynej w
Polsce szkole
im. Leśników Polskich

Nie wszyscy wiedzą, że na Kaszubach, na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, jest szkoła podstawowa, której nadano imię Leśników Polskich. 23 kwietnia 2010 r. szkoła otrzymała sztandar.

Szkoła Podstawowa w Motarzynie to jedyna w Polsce placówka oświatowa szczycąca się posiadaniem takich patronów. Idea nadania szkole imienia Leśników Polskich zrodziła się dzięki dobrej współpracy z dyrekcją szkoły i nauczycielami pracowników pobliskich nadleśnictw : Łupawy, Leśnego Dworu i Bytowa.

Nadleśnictwa od lat wspierają tę szkołę oraz uczestniczą w kształtowaniu wśród tutejszej młodzieży postaw przychylnych otaczającej przyrodzie, a w szczególności lasom i leśnikom. Wychowanie dzieci i młodzieży w duchu poszanowania zasobów leśnych i ochrony przyrody jest jednym z priorytetów dyrekcji i kadry nauczycielskiej szkoły.

W miniony piątek w Szkole im. Leśników Polskich zapanowała szczególnie podniosła atmosfera. W tym dniu szkoła otrzymała sztandar, którego jedną ze stron zdobi wspaniała lipa, na wzór rosnącego w pobliżu ponad 700-letniego drzewa. Lipa ta ma stanowić symbol długowieczności, szlachetności i wierności tradycjom i wartościom narodowym.

Na uroczystości nadania sztandaru nie zabrakło leśników. Stanowili oni wśród samorządowców, gości z sąsiednich szkół i współpracujących instytucji wyróżniającą się grupę. W celu uczczenia faktu nadania sztandaru leśnicy przywieźli w darze sadzonki lip, jodeł i cisów, których posadzenie upamiętni ten doniosły moment.

Wróciliśmy dumni z tej uroczystości, stanowiącej przykład wzorowej współpracy leśników i nauczycieli. Chcielibyśmy, aby i inni leśnicy w Polsce mieli świadomość, że gdzieś, w małej wiosce na Kaszubach, jest szkoła nosząca również ich imię. A może warto tę szkołę odwiedzić?

Ferdynand Bejger
RDLP w Szczecinku

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij