dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  „Leśne Impresje” w lutym
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

tom
2017-11-04 09:52:19
piękne to lubie

tom
2017-11-04 09:51:01
całkiem całkiem ładne

nata_jur1991
2017-05-11 12:26:59
Wspaniałe

„Leśne Impresje” w lutym

„Idzie luty, podkuj buty” – takie przysłowie kojarzymy z tym często najbardziej zimowym miesiącem w roku. Zimowym, choć dającym nadzieję na to, na co wszyscy czekają – na wiosnę. Tak to się dzieje, że słoneczko, które coraz wyżej na pokazuje się niebie, potrafi musnąć nas na tyle swymi promieniami, że czasami potrafimy wygrzać się w jego cieple. Dzień się wydłuża, ptaki zaczynają nieśmiało się odzywać, a rośliny, mimo że spoczywają często pod pierzynką ze śniegu, zaczynają budzić się z letargu, czekając na pierwsze prawdziwie ciepłe dni. Taki to dziwny miesiąc, niby zimowy, a jednak…

Zdjęcie, które wybraliśmy w tym miesiącu, jest właśnie takie jak luty. Zwiastujące nadchodzącą wiosnę, pokazujące często spotykane u nas niechlubne obrazki, jak na zdjęciu konradbie.

Konrad, znany większości z Was jako konradbie, pokazał nam fotografię z pogranicza dokumentu i zdjęcia reporterskiego. Uchwycił na zdjęciu, przedstawiającym palące się trawy, niszczycielską siłę ognia. Fotografia dokumentuje niechlubne zwyczaje naszych rodaków, którzy często nieświadomie niszczą przyrodę. Fotograf-reporter powinien być tam, gdzie dzieje się coś ważnego, niepokojącego, co warto pokazać ku przestrodze innym. Mamy nadzieję, że Wy także świadomie i z troską o środowisko patrzycie na tą fotografię.

Kochani fotoentuzjaści! Ruszajcie w lasy, bory i dokumentujcie ten cud przemiany, jaki niesie nam kolejny miesiąc przedwiośnia. Czekamy z niecierpliwością na rezultaty Waszych prac, których – mamy nadzieję – będzie coraz więcej.

Fotograf - Antoni Kasprzak

© 2006-2018 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij