dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Zwycięskie zdjęcia „z duszą” w konkursie foto
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Zwycięskie zdjęcia „z duszą” w konkursie foto

LI_IV_D_01_dagmaraa_brzoza_mini
fot. dagmaraa

Dziś rano prowadząc odbiórkę drewna, pierwszy raz w tym roku, na serio zatęskniłem za wiosną. Było 18 stopni mrozu a ja jako podleśniczy sterczałem nad mygłą tartaczki i notowałem wymiary pojedynczych dłużyc. Było tak zimno, że jedynie dało się pisać ołówkiem, reszta pisadeł, od długopisów po cienkopisy, odmówiły posłuszeństwa. 

Palce sztywniały z sekundy na sekundę a  zmysły poszukiwały źródła ciepła, tęskniąc za ciepłymi porankami po deszczowej nocy. Niestety rzeczywistość była zupełnie inna, krótko mówiąc chłodna:). Pisząc o dzisiejszym poranku chcę Wam pokazać dlaczego, niektóre zdjęcia, mimo, że nie perfekcyjne technicznie i nie mające głównego motywu, wywierają na nas, tak silne wrażenie i są przez to zauważone i docenione. 

O takich zdjęciach mówi się, że mają duszę. Poruszają wyobraźnie i ukazują świat taki jaki chcielibyśmy aby był. I tak jury, mając przed oczyma zdjęcie szpaleru topoli prawdopodobnie tak jak i ja marzyło o tym, aby znaleźć się pośród nich w cieple i śpiewie wiosennych ptaków.

Drugie zdjęcie jest typowym przykładem fotografii, która poprzez nietypowe podejście do tematu zaciekawia oceniających, czyli nasze skromne jury. Dla mnie nowatorskość zawsze zasługuje na wyróżnienie a jeśli jeszcze idzie w parze z dobrym wykonaniem to nie może być nic lepszego. Oglądając to zdjęcie i mając a pierwszym planie monstrualny pień brzozy czuję się jak mały owad który ma przed sobą długą drogę aby dostać się na wierzchołek drzewa.

Jak widzicie, emocje, które towarzyszą oglądającym mają bardzo duży wpływ na subiektywną ocenę każdego zdjęcia. Jednak fotografie, które w tym miesiącu wybraliśmy mają coś takiego w sobie, co spowodowało, że jury było zgodne co do wyboru. Obejrzyjcie te fotografie jeszcze raz i sprawdźcie jak na Was zadziałają.

Antoni Kasprzak

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij