dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  TV: Las bliżej nas
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

TV: Las bliżej nas

Od 3 lipca do 4 września 2010 r. w każdą sobotę o godz. 8.15 w TVP1 można oglądać program „Las bliżej nas”, realizowany we współpracy z PGL Lasy Państwowe.

Każdy z 15-minutowych odcinków prowadzi Jerzy Petersburski junior, znany pianista, kompozytor i prezenter telewizyjny. W przystępnej, zabawnej i atrakcyjnej dla widzów formie przedstawia on najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w naszych lasach.

Cykl „Las bliżej nas” ma na celu promowanie leśnej turystyki i wszelkich form aktywnego wypoczynku w lesie. Dlatego nadawany jest w sezonie wakacyjnym, w sobotni poranek, gdy wiele rodzin podejmuje decyzję o tym, jak i gdzie spędzić weekend. Program zawiera też elementy edukacyjne, przybliża specyfikę pracy leśników i prezentuje ich dokonania w udostępnianiu lasów turystom.

Realizująca program ekipa wraz z prowadzącym odwiedzi 10 wybranych miejsc na leśnej mapie Polski

Powstały już 3 odcinki. W trzecim – emitowanym 17 lipca – ekipa filmowców udała się do Trójmiasta i pomorskich lasów. Widzowie poznają specyficzne warunki, jakie tworzy bliskie sąsiedztwo dużej aglomeracji miejskiej i lasów. Dowiadują się, jakie wyzwania stawia to przed leśnikami (na przykład rozwijanie infrastruktury turystycznej, problem walki ze śmieciami w lesie), ale też o tym, dlaczego psa na spacer do lasu trzeba prowadzić na smyczy, jak fascynujące może być podglądanie i fotografowanie przyrody. Prowadzący program odwiedza także Nadleśnictwo Wejherowo, gdzie m.in. poznaje leśników pasjonatów jazdy konnej, współtworzących historyczne inscenizacje, spotyka się z pensjonariuszami wyjątkowego ośrodka rehabilitacji ptaków drapieżnych w Sobieńczycach. 


Drugi odcinek kręcono 8 i 9 czerwca w Białowieży. Stąd ekipa wyrusza do Puszczy Białowieskiej. Widzowie poznali m.in. bogatą historię tego regionu, dowiadują się o tym, co czyni puszczę wyjątkową w skali światowej, o sposobach jakimi leśnicy ją chronią, o unikatowych zjawiskach przyrodniczych, które można zobaczyć jedynie w Puszczy Białowieskiej. Ekipa telewizyjna zabiera nas w podróż leśną kolejką, odwiedza Miejsce Mocy, przedstawia prawdziwych pasjonatów, którzy Puszczy Białowieskiej poświęcili swoje życie i pracę.

W pierwszym odcinku – emitowanym 3 lipca – udaje się do Kozienic, skąd wyrusza do Puszczy Kozienickiej. Widzowie poznają m.in. barwną historię puszczy, związane z nią ciekawostki i anegdoty, uroki rezerwatu „Królewskie Źródła”, miejsca, które warto w puszczy odwiedzić, bogatą faunę i florę. Dowiedzą się o czekających na miejscu, przygotowanych przez leśników atrakcjach (ścieżki rowerowe, edukacyjne, ścieżki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, ośrodki dydaktyczne).


© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij