dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Marcowe „Leśne Impresje”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

tom
2017-11-04 09:52:19
piękne to lubie

Marcowe „Leśne Impresje”

LI_IV_D_konradbie_kropla

Wiosna, wiosna, wiosna! Właśnie zawitała w moje okolice. Zaczął się wczesnowiosenny ruch w przyrodzie. Całość środowiska zmienia swoje oblicze. To, co do niedawna było szaro-bure, zaczyna nabierać rumieńców. To, co do niedawna było nieme, zaczyna śpiewać, wychwalając pierwsze prawdziwie ciepłe promienie słońca. 

Czy to na ziemi, czy w koronach drzew widzimy jeden z cudów, jakie co roku funduje nam Matka Natura. Radość jest tym większa, że długo czekaliśmy na ten wiosenny czas. A jest on dla nas – fotoprzyrodników wyjątkowo cenny.

Wokół  dzieje się tak wiele, że nie wiadomo, za co się zabrać. Tym bardziej, że widać gołym okiem zmiany, które zachodzą w bardzo szybkim dla nas tempie. Dopiero co przylaszczki zaczęły kwitnąć, a już część z nich potraciła swe cudowne niebieskie płatki i zaczyna się wtapiać w otoczenie zielonymi liśćmi. Tak samo jest z wieloma innymi wiosennymi gatunkami od – zawilców po ziarnopłony. 

Podobnie wśród ptaków, których setki, tysiące gnają na swe lęgowiska, zatrzymując się tylko na chwilę, aby uzupełnić kalorie i lecieć dalej. Także większość żurawi zakończyła już widowiskowe toki i wysiaduje jaja.

My jednak musimy jeszcze wrócić do marcowej edycji „Konkursu Leśne Impresje” i obwieścić Wam, kto został wyróżniony w marcu za swe poczynania fotograficzne. To zdjęcie zrobione przez „konradbie” pod tytułem „Po wizycie dzięcioła”, przedstawiające w bardzo czysty sposób krople żywicy (wody?), zastygłe w bezruchu. Gratulujemy spostrzegawczości i życzymy wytrwałości w zbliżeniach z przyrodą.

© 2006-2018 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij