dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Magia dębu w „ Leśnych Impresjach”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Magia dębu w „ Leśnych Impresjach”

dab_hubert_d_mini
„Magia starego dębu”
fot. Hubert

Właśnie minął najkrótszy miesiąc w roku – kwiecień. Niby ma tyle samo dni co pozostałe miesiące, a jednak ... W kwietniu, miesiącu, który przeplata trochę zimy i trochę lata dzieje się tak wiele, że dni umykają bardzo szybko. 

Tematów do fotografowania jest aż nadmiar i nie wiadomo za co się zabrać. Powiew ciepłego, wiosennego powietrza spowodował, że wiosna wkradła się w korony drzew, obsypując je kwieciem. Kuszą kwitnące w runie ziarnopłony, przelaszczki, zawilce. W koronach drzew ptaki dają koncerty popisując się swoimi wdziękami. Wśród podszytu koziołki zaczynają wycierać parostki. Ilość odceni zieleni oszałamia. A wszystko to po długo trwającym w tym roku zimowym letargu.

A my, biedni fotografowie przyrody, wchodząc do lasu i widząc zmiany, które w nim zachodzą w oszałamiającym tempie, zastanawiamy się co uchwycić w kadrze. Nie wiemy czy spoglądać w górę czy w dół. Czy kłaść się na ziemię i fotografować zawilce, czy skradać się pośród pni, by uwiecznić dzięcioła kłującego dziuplę. 

Wybory nie są łatwe co widać wśród zdjęć, które nadesłaliście do kwietniowej edycji „Leśnych Impresji”. A fotografii było całkiem sporo, mimo zmiany regulaminu i ograniczenia liczby wystawianych zdjęć.

Biorąc pod uwagę fakt, że część z Was wystawia zdjęcia z pewnym opóźnieniem możemy spodziewać się sporego wysypu pięknych fotografii w majowej edycji konkursu, na co liczymy. 

Majowe dni, które cieszą nas teraz swoim urokiem mimo, że są coraz dłuższe, to nie pozwolą nam nacieszyć się do woli kwitnącymi jabłoniami, gruszami. Tylko czekać, aż białe płatki kwiatów opadną, zieleń stanie się jednolitego odcieniu a my spoglądając w kalendarz ze zdziwieniem zauważymy, że maj minął. Pozostanie niedosyt, z którym będziemy musieli się zmagać przez kolejne dwanaście miesięcy. Dlatego śpieszmy do lasu, zatrzymać tą piękną porę na naszych fotografiach, zanim czerwcowe słońce nabierze rumieńców a zapach kwiecia i lasu po wiosennym deszczu pozostanie tylko w naszej pamięci.Wybory nie są łatwe co widać wśród zdjęć, które nadesłaliście do kwietniowej edycji leśnych impesji. A fotografii było całkiem sporo, mimo zmiany regulaminu i ograniczenia liczby wystawianych zdjęć.

Antoni Kasprzak

P.S. Jury w kwietniowej edycji postanowiło przyznać tytuł zdjęcia miesiąca pracy Huberta pt. „Magia starego dębu”.


© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij