dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Przytul drzewo – konkurs
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Przytul drzewo – konkurs


Przytul Drzewo! Przytulcie największe, najpiękniejsze, a może to, które wiąże się z jakimiś wspomnieniami. Przytulcie to, które rośnie w Waszym ogródku lub to które rośnie przed Waszą szkołą. Przytulajcie grupowo i pojedynczo:) Zróbcie zdjęcie i prześlijcie do eRysiowej galerii.

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzone jest Święto Drzewa. Leśnicy wspólnie z Klubem Gaja uroczyście obchodzą to święto sadząc drzewa razem z uczniami, nauczycielami, urzędnikami i duchownymi. 

Pomimo chłodu, deszczu i wiatru zapraszamy was do wyjścia na zewnątrz i przyłączenia się do obchodów Święta Drzewa. W końcu to im zawdzięczamy życie na ziemi i dobre samopoczucie. Niektórzy twierdzą, że spacerując po lesie, poddajecie się sylwoterapii (w łacinie silvestris znaczy „leśny”), czyli leczeniu za pomocą przebywania wśród drzew? Podobno drzewa mają na nas bardzo pozytywny wpływ. Dąb dodaje energii, poprawia koncentrację i uodpornia na stres. Sosna z kolei ułatwia oddychanie chorym na katar i uspokaja skołatane nerwy. Lipa może polepszyć nastrój osób smutnych. A przytulanie się do brzozy odstresowuje.

Oto zasady konkursu „Przytul drzewo”
1. Zróbcie zdjęcie, na którym ktoś przytula drzewo. Koniecznie na zewnątrz! Im bardziej szalone, śmieszne i oryginalne tym lepiej! 
2. Umieśćcie je samodzielnie w fotogalerii na Wortalu w folderze „Przytul drzewo”. 
3. Jedna osoba może zamieścić tylko jedno zdjęcie. 
4. Wygrajcie nagrody! 
Dla trzech najorginalniejszych i najzabawniejszych zdjęć nagroda: „Kalendarz z lasu”, płyta „Harmonia natury”, oraz zestaw gadżetów z logo Międzynarodowego Roku Lasów (koszulka, pendrive, zakładka, podkładka pod kubek, książka Teresy Podgórskiej i Zbigniewa Sieroty  „Las - człowiek... Człowiek-las”, a to wszystko w lnianej torbie z logo MRL :)
Dla wszystkich, którzy nadeślą zdjęcia – smyczki eRysia.
5. Na zdjęcia czekamy do 23 października.
6. UWAGA: Umieszczenia zdjęć na stronie eRysia stanowi jednocześnie deklarację, że osoba nadsyłająca zdjęcie wykonała je samodzielnie tzn. jest autorem/autorką nadesłanych zdjęć. Nie przysyłajcie nam zdjęć skopiowanych z innych stron internetowych. Przypisywanie sobie wyników czyjejś pracy jest przede wszystkim nielegalne.

  1. Alcedo i zdjęcie BUK „Bardzo Uporczywi Klienci” za umiejętności akrobatyczne i szalony pomysł:)
  2. Immola „Rodzinne tulenie” za dowód na to, że rowerowa wycieczka do lasu może być przygoda dla całej rodziny:)
  3. Ambrozino „Zabawa w przytulanie drzewa uczy nas szacunku dla przyrody” za profesjonalizm i słodycz zawartą w tym zdjęciu:)

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij