dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Marcowe „Leśne Impresje”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Zdjęcie miesiąca – dzieci
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Marcowe „Leśne Impresje”

„Droga leśna we mgle”
fot.. andrzej1998

Kolejna edycja „Leśnych Impresji” została zakończona. 

W nadesłanych przez Was zdjęciach widać dużą różnorodność scenerii, w której staraliście się uwiecznić piękno naszych kniei. I nic w tym dziwnego. W końcu minął marzec, a jak mówi ludowe przysłowie: W marcu jak w garncu.

Od srogiej zimy, która towarzyszyła nam jeszcze w pierwszych dniach marca, po pierwsze wiosenne akcenty z kwitnącymi złociami żółtymi i pierwszymi żabami wygrzewającymi się w coraz to cieplejszych promieniach słońca. Wszystko to, co uwieczniliście na kliszy, a w zasadzie, w większości na matrycach swoich aparatów, pokazuje nam, jak dynamiczna jest przyroda

Zaledwie w ciągu miesiąca środowisko wokół nas zmieniło się nie do poznania. Wydawało się, że zima, która w tym roku ciągnęła się nadzwyczaj długo w niektórych regionach kraju, nigdy nas nie opuści. A wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni z wiosennym deszczem, aby gruba pierzyna śniegu rozpuściła się i odsłoniła pierwsze wiosenne akcenty. Wystarczyło też kilka dni z ciepłym wiatrem z południa, aby nasze poczciwe boćki powróciły na swe gniazda i rozpoczęły wiosenne porządki.

Wasz fotografie ukazują nam cały przekrój tej zmiany, która dzieje się na naszych oczach. Przedwiośnie, które powoli, mija zostało przez Was w pełni wykorzystane zarówno w tematach zimowych, jak i tych długo wyczekiwanych – wiosennych.

Nadchodzi kolejny, bardzo lubiany przez fotografów przyrody miesiąc – kwiecień, w którym to akcenty wiosenne nabiorą rumieńców. Zacznie się pora kwitnięcia przylaszczek, zawilców, miodunek i wielu, wielu innych piękności dna lasu. Także w koronach drzew ruch będzie nadzwyczaj intensywny. Zaczną się popisy szpaków przy dziuplach, drozdy będą chwalić się swoimi głosami. Całe ptasie towarzystwo nabierze kolorów i będzie nas kusić do wyjścia w teren i obserwowania spektaklu, którego żaden fotograf przyrody nie powinien przegapić.

Tak więc aparaty w dłoń i do lasu...

Tytuł zdjęcia miesiąca otrzymała praca andrzej1998 „Droga leśna we mgle”. Serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej zdjęć.

Pamiętajcie, że od kwietnia obowiązuje nowy regulamin!!!

Ponieważ nadsyłacie bardzo dużo zdjęć, często niezwiązanych z tematem, ale często niewiele różniących się od siebie postanowiliśmy,od kwietnia, zmienić regulamin konkursu.

Uważamy, że dzięki temu dyskusje na temat konkursowych zdjęć będą bardziej czytelne. A nasz fotograf specjalista będzie mógł poświęcić cały swój czas na komentarze i udzielanie cennych wskazówek, a nie na przegrzebywanie się przez stosy podobnych zdjęć. W ten sposób też nie umknie mu żadne dzieło sztuki :)
  • Nowy regulamin obowiązuje od kwietnia.
  • Każdy z uczestników może nadesłać do konkursu tylko 5 zdjęć w miesiącu.
  • Zdjęcie należy umieszczać w folderze KONKURS
  • Reszta galerii wciąż będzie do Waszej dyspozycji. Będziecie mogli tam wrzucać tyle zdjęć ile pamięć Waszych aparatów pomieści :)
© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij